10 Najważniejszych Zalet Odmian Autofloweringowych

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Odmiany autofloweringowe, czyli samokwitnące niewątpliwe zrewolucjonizowały rynek nasion marihuany oraz cały sposób uprawy rośliny marihuany. Niektórzy growerzy uważają, że tzw. „automaty” nie dorównują jakością zwykłym „pełnosezonówkom”, dlatego postanowiliśmy stworzyć listę najważniejszych zalet odmian samokwitnących.

auto, automatic, autoflowering, odmiany, marihuany, konopi, cannabis
1. Najważniejszą zaletą odmian samo kwitnących jest bezdyskusyjnie fakt, że nie ma potrzeby sztucznego manipulowania czasu ich naświetlania albo w którym będą na słońcu, aby zaczęły kwitnąć. W momencie, gdy uprawiamy indoor odmiany pełnosezonowe codziennie musimy konsekwentnie kontrolować cykl ich naświetlania w trakcie ich kwitnienia, aby zapewnić im dokładnie 12 godzin świtała i 12 godzin całkowitej ciemności.

2. Większość odmian z autofloweringiem potrzebuje od zakiełkowania do zbiorów jedynie 10 tygodni albo i nawet mniej, podczas gdy odmiany pełnosezonowe potrzebują minimum 12 tygodni.

3. Uprawiając odmiany autofloweringowe mamy możliwość zebrania plonów kilka razy do roku i zaoszczędzenia na każdej uprawie.

4. Jak się okazuje możemy nie tylko zaoszczędzić na autofloweringach, ale jeszcze na nich zarobić. Odmiany samokwitnące dojrzewają szybciej niż pełnosezonowe, które zostały zasiane w tym samym czasie. Jeśli więc uprawiasz w celach komercyjnych, to Twoje pąki będą szybciej gotowe niż te od Twoich konkurentów. Ponadto zbierzesz je zanim nadejdzie grymaśna i niekorzystna jesienna aura. Tak samo dzieje się w przypadku roślin hodowanych indoor.

5. Odmiany samokwitnące są zawsze feminizowane, czyli wszystkie rośliny, które z takich nasion otrzymamy, będą rodzaju żeńskiego.

6. Kwitnienie u autofloweringów zaczyna się automatycznie po upływie 2-3 tygodni od zasiania, przez co bardziej nadają się one do uprawy outdoor metodą guerilli.

7. Ze względu na to, że nie mamy żadnych męskich roślin, nie musimy stale pilnować całej hodowli i odseparowywać roślin, aby zapobiec zapyleniu żeńskich sadzonek.

8. Kolejną zaletą odmian samokwitnących jest to, że są one o wiele bardziej przystosowane do uprawy outdoor, ponieważ są one znacznie odporniejsze na trudne warunki pogodowe niż odmiany fotoperiodyczne. Jako outdoorowiec nie musisz czekać aż do późnego lata czy jesieni, zanim zacznie się kwitnienie, co z kolei pomaga Ci pominąć problemy z tym związane, jak deszcze, pleśń, przymrozki czy złodzieje.

9. Nie dość, że automaty są łatwiejsze w uprawie, to jeszcze wymagają mniej wertykalnej przestrzeni, ponieważ rosną znacznie mniejsze niż odmiany pełnosezonowe. To sprawia, że świetnie nadają się one dla osób początkujących oraz takich, które mają mało miejsca na uprawę. Większość roślin z autofloweringiem nie przekracza 1 – 1,5 metra wysokości.

10. Dzięki niskiemu wzrostowi możemy zaoszczędzić też na prądzie, ponieważ przy takich roślinach spokojni możemy użyć energooszczędnego oświetlenia LED.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.