10 Sztuczek na Zmaksymalizowanie Plonów z Odmian Autofloweringowych

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Odmiany marihuany z autofloweringiem potrzebują mniej czasu na to, aby rozwinąć korzenie, łodygę, gałęzie oraz inne struktury, zanim przejdzie do fazy kwitnienia. Oznacza to, że każdy cykl zbiorów się liczy i każdy grower będzie się starał, aby zapewnić swoim roślinom jak najlepsze warunki i uzyskać z nich jak najwięcej plonów. Podajemy Wam więc kilka cennych wskazówek, w jaki sposób możecie tak wspomóc swoje „automaty”, aby dały Wam jak najwięcej pachnących, grubych, ociekających żywicą pąków.

jak zwiększyć, większy, max, xxl, plon, zbiory, odmiany, auto, automatic

1. Pierwszą, podstawową rzeczą jest oczywiście jakość nasion, które zakupimy do uprawy. Zawsze wybieraj takie seedbanki, które są już sprawdzone i istnieją od dłuższego czasu na rynku. Tylko świeże i najlepszej jakości nasiona zapewnią i dadzą Ci najlepszy efekt końcowy.
Jeśli nie planujesz od razu po zakupie wysiania swoich nasion, przechowuj je w woreczkach strunowych, najlepiej w wełnie mineralnej, której pH będzie równe 6,0 i w lodówce.

2. Nasiona autofloweringowe siejemy od razu do większych doniczek, w których będą rosły aż do końca, gdyż już po 2-3 tygodniach od wykiełkowania zaczną one kwitnąć.

3. Idealne warunki środowiskowe panujące przy uprawie odmian autofloweringowych w growroomie, czyli indoor, to te, które mamy pod absolutną kontrolą. Im mniej stresu otrzymują nasze rośliny, tym lepiej rosną i dają lepszy efekt końcowy, nie tylko w ilości plonów, ale także jakości produktu w trakcie jego spożywania.

4. Temperatura pomieszczenia, w którym uprawiamy nasze rośliny, powinna wynosić dokładnie 25°C, jeśli światło jest zapalone i spaść do 21°C, jeśli światło jest wyłączone (jeśli dodajesz CO2, czytaj poniżej).

5. Względna wilgotność powietrza w growroomie powinna wynosić pomiędzy 56 do 70% podczas fazy wegetatywnej i w trakcie kwitnienia pomiędzy 55 do 66 %.

6. CO2 w ilości 1100 cząsteczek ppm (parts per million) dodajemy w trakcie naświetlania. Temperatura w pomieszczeniu z dodatkowym C02 może osiągnąć nawet do 29°C, jednak w nocy, gdy światło jest zgaszone powinna wynosić 22°C.

7. Na każdą lampę o mocy 400 Watt powinien przypadać jeden duży, obrotowy wentylator, który będzie delikatnie, ale stale wiał na rośliny.

8. Do podlewania roślin używamy tylko i wyłącznie odwróconej osmozy. Żadnej wody z kranu albo ze studni.

9. Do uprawy odmian autofloweringowych najlepiej nadają się takie metody upraw jak hydroponika, aquaponika bądź tym podobne. Typowo hydroponiczne systemy wspomagają największe plony i najlepszy wzrost roślin. Te systemy z większą wydajnością dostarczają korzeniom tlenu, wilgoci oraz składników odżywczych niż inne systemy. Dzięki temu można zmaksymalizować nie tylko plony, ale i też działanie produktu końcowego. Nie nadają się one jednak dla osób początkujących i niedoświadczonych.

10. Przez 4 – 5 tygodni po zakiełkowaniu być może trzeba będzie podpierać rośliny. Autofloweringi rosną szczególnie rozgałęzione i mają grube, duże pąki.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.