Anatomia Rośliny Konopi Indyjskiej

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Z Jakich Części Składa Się Roślina Marihuany?

Z pewnością wiesz, jak wygląda roślina konopi indyjskiej. Ale czy wiesz też jak rozróżnić pojedyncze części tej rośliny, jak one się nazywają i jaką pełnią funkcję?

Korzenie

Korzenie to serce rośliny konopi. Wyglądają one jak cieniutkie, białe włoski i służą pobieraniu wody oraz składników odżywczych z ziemi bądź innego medium do uprawy. Silne korzenie są niezbędne dla rozwoju silnych, odpornych i zdrowych roślin, ponieważ wspomagają one wegetacyjny wzrost i mają pozytywny wpływ na duże plony.

Łodyga

Łodyga rośliny konopi indyjskiej sięga od korzeni aż po sam wierzchołek rośliny i jest główną częścią rośliny, z której wyrastają inne pędy i gałęzie. Łodyga rośliny marihuany nie nadaje się do palenia i zwykle też konsumenci jej nie spożywają, ale można ją przechowywać i zaparzyć z niej bogatą herbatę.

Liście Wiatrakowe

Liście wiatrakowe to duże liście rośliny konopi indyjskiej, które zwykle mieszczą się na roślinie pod kwiatostanami. Zawierają one duże ilości chlorofilu i są centrum produkcji energii rośliny. Podczas gdy jedni growerzy po zebraniu plonów je wyrzucają, inni je zachowują, produkując z nich różne koncentraty bądź dodając je do zdrowych i bogatych w witaminy smoothies.

Liście Cukrowe

Liście cukrowe to te liście, które mieszczą się bardzo blisko oraz na żeńskich pąkach. W przeciwieństwie do liści wiatrakowych są one pokryte ogromną ilością trychomów i w związku z tym zawierają też terpeny oraz kannabinoidy. Konsumenci zazwyczaj spożywają liście cukrowe w różnych daniach, jednak można je, tak samo jak pąki, palić. Są one jednak o wiele bardziej cierpkie i ostre w smaku niż pąki.

Węzły i Międzywęźla

Węzły to punkty łączące ze sobą główną łodygę rośliny z bocznymi gałęziami oraz gałęzie z ich pędami. Inaczej mówiąc, są to zgrubienia, na których powstają nowe pędy. Z kolei międzywęźla to odstępy pomiędzy węzłami.
Odmiany gatunku sativa wyróżniają się, na przykład, tym, że mają o wiele dłuższe międzywęźla, dlatego też ogólnie wyrastają na duże i rozprzestrzeniające się rośliny. Z kolei odmiany gatunku indica produkują krótsze międzywęźla i dlatego też rosną mniejsze i zbite.

Cola, Czyli Kwiatostan

Cola to określenie dla grupy pąków, które rosną ciasno i blisko siebie, tworząc gruby, koroniasty kwiatostan. Growerzy jednak często używają tego określenia dla głównej grupy pąków, które rosną na wierzchołku rośliny.

Słupki Kwiatowe

Słupki kwiatowe u roślin marihuany zawierają organy rozrodcze żeńskich roślin. Poza tym zawierają one także znamiona, które są zbudowane z długich, włosowatych włókien, i które można zaobserwować, jak wystają z żeńskich kwiatów gdy te dorastają. Znamiona najpierw są koloru mleczno-białego, po czym stają się intensywnie pomarańczowo-czerwone, gdy roślina już dojrzewa i zbliża się do końca swojego kwitnienia.

Trychomy

Trychomy to malutkie gruczoły, które tworzą grubą warstwę kryształów na pąkach marihuany. Te drobne gruczoły pod mikroskopem wyglądają jak małe grzybki i wykorzystują żywicę produkowaną przez roślinę konopi indyjskiej, która jest bogata w kannabinoidy, terpeny oraz inne związki. Eksperci wierzą, że trychomy pomagają roślinie w obronie przed szkodnikami, na ludzi działają jednak silniej niż rzep na muchy.

Kielich Kwiatowy

Kielich kwiatowy to pierwsza rzecz, którą widzisz w momencie, gdy roślina marihuany zaczyna kwitnąć. Jest to zbiorowisko drobniutkich listków, który chroni organy rozrodcze rośliny. Jest to też ta część rośliny, która posiada najwięcej żywicy. Jeśli roślina nie zostanie zapylona, to kielich jest tym miejscem, w którym zaczną powstawać wszystkie pachnące pąki. Jeśli natomiast roślina zostanie zapylona, to wewnątrz kielichów powstaną nasiona.

Kwiaty Męskie

Chociaż to żeńskie kwiaty są głównie pożądanymi częściami rośliny marihuany, to kwiaty męskie są równie ważne, jeśli chodzi o proces powstawania samego zioła. Męskie kwiaty produkują pyłek, bez którego rośliny konopi indyjskich w ogóle by nie istniały. Nie są one jednak tak bogate w kannabinoidy i nie są stosowane do produkcji produktów medycznych bądź rekreacyjnych. Zamiast tego męskie kwiaty używane są do zapylania kwiatów żeńskich i kreowania nowych odmian.

Kwiaty Żeńskie

Żeńskie kwiaty rośliny konopi to cała duma większości hodowców marihuany. Kwiaty te, które mogą mieć różną formę oraz wielkość, zawierają największe koncentracje trychomów w całej roślinie marihuany. Dlatego też zawierają one największe koncentracje cannabinoidów, takich jak THC oraz CBD, tak samo jak terpenów i innych związków chemicznych zawartych w roślinie marihuany.

Nasiona

Nie byłoby żadnych powyżej wymienionych części rośliny konopi indyjskich, gdyby nie nasiona. To właśnie od nich zaczyna się cały proces życiowy rośliny marihuany. Nasiona są produkowane wtedy, gdy żeńskie kwiaty zostaną zapylone przez sąsiadujące męskie rośliny, i zawierają całą genetykę, która jest potrzebna, aby od podstaw stworzyć kompletnie nową roślinę konopi indyjskiej.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.