Co To Cannabis Sativa?

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Cannabis sativa to jednoroczna, zielna roślina, która należy do rodziny Cannabaceae. Ten gatunek po raz pierwszy został sklasyfikowany przez szwedzkiego botanika Linnæusa w 1753 roku i przyjmuje się, że pochodzi ona od wspólnego przodka rośliny cannabisu, który postał w Środkowej Azji, zanim ten podzielił się na różne genotypy Sativy oraz Indici.

Sativy dzisiaj są znane na całym świecie jako odmiany używane do celów medycznych oraz rekreacyjnych, które, w porównaniu do Indici oraz Ruderalisa, przeniosą Cię w energetyczny, unoszący, psychoaktywny stan.

Odmiany należące do gatunku Cannabis sativa są wiązane z długotrwałymi fazami wzrostu, które ostatecznie doprowadzają do bardzo dużych plonów. Ze względu na to, że czyste Sativy nie posiadają genetyki autofloweringowej, potrzebna jest zmiana czasu naświetlania, aby zmusić je do kwitnienia, które, tak jak faza wzrostu, trwa bardzo długo.

Wygląd estetyczny

Oczywistym czynnikiem, który prowadzi do łatwej identyfikacji pomiędzy Sativą a innymi gatunkami marihuany, jest niewątpliwie jej majestatyczna wysokość i dryblasowata postura. Sativy mają luźno rozprzestrzenione gałęzie i długie, szczupłe liście.

Te ogromne rośliny są zazwyczaj uprawiane na dworze i z genetycznego punktu widzenia są też do takich warunków przystosowane, ponieważ potrafią osiągnąć wysokość nawet do 6 metrów, jeśli wszystkie warunki środowiskowe na to jej pozwolą.

Rośliny Sativy tak się przystosowały, że podczas kwitnienia dalej rosną. Jest to wynik ich miejsca pochodzenia z okolic równika, gdzie ten genotyp codziennie otrzymuje około 16 godzin niemalże niezmiennej, rocznej ilości światła.

Taki wzór wzrostu prowadzi do tego, że Sativy, w porównaniu do innych gatunków, rosną wertykalnie jak wieża, z pełniejszymi i twardszymi pąkami, co prowadzi do większych plonów.

Przemysłowa siła napędowa

Genetyczna dyspozycja Cannabis sativy jest powodem, dlaczego jest ona od tysięcy lat używana w przemyśle. Jej ogromna wielkość prowadzi do tego, że pozyskuje się z niej długie łodygi oraz gałęzie, które można można przerobić na różnie produkty, niezbędne naszej cywilizacji w życiu codziennym: papier, ubrania, tekstylia, biologiczne paliwo oraz przyjazne dla środowiska tworzywa sztuczne i materiały budowlane.

Wiele nowoczesnych Sativ, które są uprawiane do celów medycznych i rekreacyjnych, mają dosyć wysoki poziom psychoaktywnego cannabinoidu o nazwie THC. Jednak jego poziom w przemysłowym Cannabis sativa jest dosyć niski. Powodem tego jest selektywny chów.

Jeśli rośliny są wykorzystywane do celów komercyjnych, to główny nacisk kładzie się na strukturę rośliny a nie na wielkość i jakość pąków. Kolejnym powodem jest klasyfikacja roślin marihuany jako nielegalne w większości państw na świecie, co oznacza, że istnieją takie przepisy, które mówią o tym, że rośliny przemysłowe muszą zawierać poziom THC leżący poniżej 0,03%.

Profil psychoaktywny

Nowoczesne, selektywnie hodowane odmiany Sativy mogą osiągnąć bardzo wysoki poziom THC. Wiele odmian Sativy jest łączonych z euforią, energetycznym nastrojem oraz psychologicznym „szumem”.

Wielu użytkowników tej rośliny podkreśla, że rauszem powodowanym przez Sativy należy rozkoszować się w ciągu dnia, ponieważ ich związek z energetycznym przeżyciem zwiększa kreatywność oraz uwagę, co pozwala użytkownikowi na pozostanie w formie podczas wykonywania codziennych zadań.

Ta unosząca charakterystyka zasłużyła sobie również na miejsce w medycynie, ponieważ może ona pomóc w leczeniu całej gamy chorób psychologicznych jak depresje, stany lękowe oraz przewlekły stres.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.