Czym Są Trychomy i Co Potrafią?

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Trychomy to mroźnie kryształki bądź też przeźroczyste włoski, które pokrywają pąki roślin konopi indyjskich. Gdy tylko je zobaczysz, wiesz, że czeka cię nie lada gratka. Dzieje się tak dlatego, że trychomy są takimi małymi fabrykami, które produkują THC i inne cannabinoidy, a także terpeny. Bez trychomów rośliny konopi nie miałyby swojego efektu, zapachu i smaku, z których są tak znane!

Co To Są Trychomy?

Trychomy są to lepkie, małe i podobne do włosków struktury znajdujące się na wysokiej jakości kwiatach marihuany, nie należy ich mylić ze znamionami, które, choć w inny sposób, również przypominają włoski i często mają, na przykład, pomarańczowy kolor. Trychomy są gruczołami, które produkują pożądaną żywicę na roślinie konopi. Gdyby przyjrzeć się im pod mikroskopem, wyglądałyby jak maleńkie grzybki. Trychomy roślin konopi pokrywają większość rośliny i są szczególnie obfite na jej szczycie i na kwiatach.

Wszechstronność Trychomów

Trychomy są zatem odpowiedzialne za produkcję żywicy w roślinach konopi. Tak więc są miejscem, w którym można znaleźć dużą ilość THC i innych cannabinoidów. Ale dlaczego trychomy produkują tyle żywicy? Dzieje się tak, ponieważ trychomy w roślinach konopi działają jako mechanizm obronny w naturze. Dzięki swojemu gorzkiemu smakowi, intensywnemu zapachowi i działaniu psychoaktywnemu odstraszają owady i zwierzęta. Chronią one również rośliny przed szkodliwym działaniem promieni UV, silnym wiatrem i grzybami.

Dlaczego Trychomy Są Tak Ważne Dla Rośliny Cannabisu?

Trychomy nie tylko chronią rośliny konopi, ale także odpowiadają za to, czemu konopie są tak przyjemne w paleniu. Są one małymi producentami THC w roślinie konopi. Trychomy są odpowiedzialne za produkcję nie tylko słynnego THC, ale i setek innego rodzaju cannabinoidów, terpenów i flawonoidów.

Cannabinoidy

Do tej pory w roślinie marihuany udało się zidentyfikować ponad sto różnych cannabinoidów. Wśród nich są te dobrze znane, jak THC, CBD czy CBG, ale istnieje także wiele innych cannabinoidów, psychoaktywnych lub nie, które również przyczyniają się do wywoływania ogólnego efektu marihuany. Kiedy używasz marihuany, endogenny układ endokannabinoidowy, znajdujący się w Twoim organizmie wchodzi w interakcję z cannabinoidami zawartymi w roślinie konopi, co wywołuje przyjemne uczucie powszechnie znane jako haj.

Terpeny

Co sprawia, że dana odmiana ma cytrusowy zapach bądź owocowy smak? Za to są odpowiedzialne właśnie terpeny! Terpeny są fenolami emitującymi smak, czyli cząsteczkami, które przyczyniają się do powstawania różnych smaków i aromatów, które kojarzymy z różnymi odmianami konopi. Działają one podobnie do THC, wiążąc się z receptorami w mózgu i stymulując różne efekty, które kojarzymy z odurzeniem.

Flawonoidy

Kolejnymi cząsteczkami są flawonoidy, które współpracują z terpenami, aby wzmocnić kolor, smak i zapach marihuany. Te fitoskładniki współpracują z innymi związkami, aby stworzyć wspaniałą różnorodność pożytecznych korzyści.

Różne Rodzaje Trychomów

Istnieją trzy rodzaje trychomów, jakie można znaleźć na pąkach rośliny konopi: trychomy bulwiaste, te z główką i małą łodygą oraz te z główką i długą łodygą. Wszystkie przyczyniają się do tego, że marihuana ma dobry smak oraz jest przyjemna w konsumpcji poprzez produkcję dużych ilości cannabinoidów i olejów.

Trychomy Bulwiaste

Trychomy bulwiaste są absolutnie maleńkie – mają wielkość około 10 do 15 mikronów. Te okrągłe trychomy pojawiają się na całej roślinie, chociaż możesz ich nie zauważyć, ponieważ są one prawie niewidoczne dla ludzkiego oka. Nie przyczyniają się one tak bardzo do ogólnego kompleksu, jak dwa pozostałe rodzaje trychomów, ale zawierają wszystkie dobre rzeczy, choć w niższych stężeniach.

Trychomy z Krótką Łodygą

Następne w kolejce są trychomy w kształcie główki, które są nieco większe niż ich bulwiaści kuzyni. Trychomy te mają zarówno główkę, jak i małą łodyżkę i są bogate w cannabinoidy. Takie trychomy są bardziej powszechne i zazwyczaj znajdują się w górnej części rośliny.

Trychomy z Długą Łodygą

I w końcu, najmocniejsze trychomy z długimi łodygami. Są one widoczne gołym okiem, mają szerokość od 50 do 100 mikrometrów i posiadają łodygę z dużą gruczołową główką. Trychomy te wytwarzają największą liczbę cannabinoidów spośród wszystkich trzech gatunków i szczególnie dobrze nadają się do zbiorów w celu produkcji oleju.

Co Zdradzają Nam Trychomy?

Przyglądając się z bliska rosnącym kwiatom za pomocą aparatu fotograficznego ustawionego na makro lub szkła powiększającego, można się wiele dowiedzieć o tym, jak dokładnie wyglądają trychomy. Już po samym określeniu ich koloru i zmętnienia można stwierdzić, czy konopie są gotowe do zbiorów.

Czas Zbioru

Możesz sprawdzić, czy roślina jest gotowa do zbiorów, poprzez analizę, jak rozwinęły się jej trychomy. Odcień i przezroczystość trychomów są wskaźnikiem tego, jak duże stężenie THC mają prawdopodobnie pąki w danym momencie. Nie powinno się zbierać rośliny, gdy trychomy są jeszcze jasnego koloru, ponieważ wtedy nie są one jeszcze w pełni rozwinięte i mają potencjał, aby wyprodukować jeszcze więcej żywicy.

Trychomy o mlecznej barwie mogą być zauważalne w ostatnich dwóch tygodniach kwitnienia. Oznacza to, że produkcja wzrasta. Następnie trychomy stopniowo zaczynają zmieniać kolor na bursztynowy, co jest wskaźnikiem ich dojrzałości. Istnieje wiele różnych poglądów na temat, kiedy jest najlepszy moment na zbiór plonów. Jedną z teorii jest zbieranie plonów, gdy około 30 procent trychomów ma kolor bursztynowy w przypadku gatunku sativy, a w przypadku indici, należy poczekać, aż około trzy czwarte trychomów będzie miało kolor bursztynowy.

Działanie

To, jak wyglądają trychomy, gdy zdecydujesz się je zebrać, odgrywa ogromną rolę w końcowym efekcie. Niezależnie od tego, przed zbiorem należy upewnić się, że główki trychomów są w pełni rozwinięte. Ale nawet w tym oknie czasowym istnieją różne opcje, które również wpływają na rodzaj haju, jaki wytwarza gotowa marihuana. Mętne trychomy bardziej prawdopodobnie wywołają energetyczny haj, podczas gdy bursztynowe trychomy znacznie bardziej fizyczny, uspokajający efekt. Równa mieszanka obu rodzajów trychomów zapewnia połączony efekt i przyjemną równowagę pomiędzy hajem psychicznym i fizycznym.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.