Guerilla Growing – Uprawa w Polu Kukurydzy

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Dla growerów, którzy mają mniej opcji, uprawa konopi indyjskich na polu kukurydzy jest dobrym rozwiązaniem, aby osiągnąć sukces. W dalszej części zajmiemy się specyfiką uprawy konopi właśnie na polach kukurydzy.

Taki rodzaj Guerilla Growingu różni się zasadniczo od normalnej uprawy na wolnym powietrzu. Pola kukurydzy zapewniają roślinie marihuany optymalną glebę, składniki odżywcze i wystarczająco dużo miejsca, aby mogła rosnąć w siłę.

Przy normalnym Guerilla Growingu gleba zazwyczaj musi być najpierw przygotowana, ponieważ składniki odżywcze są niewystarczające. Jest to często bardzo kosztowne, ponieważ odpowiednia gleba doniczkowa, nawóz i woda muszą być doprowadzone do miejsca uprawy. Ale o czym jeszcze musisz pamiętać, jeśli chcesz uprawiać konopie na polu kukurydzy?

Uprawa marihuany na polu kukurydzy – kiedy zacząć?

Uprawa konopi na polu kukurydzy ma długą tradycję, ponieważ rolnik już doskonale rozluźnił glebę i zazwyczaj obficie ją odżywiał. Dobry dostęp do słońca odgrywa również decydującą rolę w uprawie w kukurydzy. Dzięki stosunkowo dobremu dostępowi do światła roślina może rosnąć bardzo szybko. Ogólnie rzecz biorąc, uprawa na polu wymaga niewielkiego wysiłku i kosztów.

W ten sposób ryzyko związane z wykosztowaniem się jest bardzo ograniczone. Jeśli uprawa na wolnym powietrzu kończy się sukcesem, to zrobiliśmy stosunkowo niewiele dla obfitych zbiorów. Po zasadzeniu roślin konopi na polu kukurydzy, można zostawić je w spokoju aż do zbiorów. Rośliny żywią się całkowicie samodzielnie i mogą przetrwać suche okresy trwające nawet do 4 tygodni. Marihuana jest jak chwasty i na polu kukurydzy ma doskonałe warunki.

Zalety i wady w porównaniu do normalnego Guerilla Growingu

Uprawa konopi indyjskich na polu kukurydzy ma wiele zalet, takich jak, na przykład, duża ilość miejsca. Zwłaszcza na wsi jest wiele niekończących się pól. Można je optymalnie wykorzystać do uprawy marihuany. W celu uzyskania jak największych plonów, najlepiej jest pójść na całość i rozsiać jak największą ilość nasion. Dlatego też musisz wybrać jak najwięcej pól. Zaletą pola kukurydzy jest to, że nie jesteś zdany na wolne miejsce w lesie tylko sam sobie je wybierasz.

Przygotowaniem gleby zazwyczaj zajmuje się przez rolnik, dzięki czemu nie jest wymagana ani dodatkowa gleba ani nawóz. Oszczędza to koszty, wysiłek i znacznie zmniejsza ryzyko, że ktoś nas zauważy. Również dzięki rosnącej kukurydzy nasze małe rośliny są doskonale zakryte, dzięki czemu nikt ich nie zauważy. Ze względu na przygotowaną glebę, nie musimy też dbać specjalnie o nasze rośliny, ponieważ nie potrzebują one wody.

Luźna struktura gleby zapewnia, że rośliny mogą łatwo dotrzeć do wody. Oczywiście można też znaleźć kilka wad związanych z uprawą na tak przygotowanej ziemi, jak obciążenie pestycydami lub sztucznymi nawozami. Uprawiane rośliny kukurydzy, które mają być wysokie, potrzebują wszelkiego rodzaju super środków do uprawy. Wtedy, gdy nasza roślina zaczyna kwitnąć a rolnik zaczyna nawozić, może sytuacja staje się krytyczna. Kolejny problem to helikoptery. Rośliny marihuany są z powietrza stosunkowo łatwe do wykrycia.

Można temu przeciwdziałać sadząc tylko jedną roślinę marihuany w miejsce jednej rośliny kukurydzy. Jeśli posadzimy cały rząd roślin marihuany obok siebie to istnieje duże prawdopodobieństwo, że prędzej czy później zostaną one wykryte z powietrza. Należy więc rozsiać swoje rośliny po jednej sztuce na całym polu. Wadą jest oczywiście ich późniejsze znalezienie.

Które odmiany nadają się do uprawy konopi na polu kukurydzy?

Właściwie wszystkie odmiany mogą być uprawiane na polu kukurydzy, ale w miarę upływu czasu sytuacja staje się coraz bardziej krytyczna, ponieważ pole kukurydzy może zostać w każdej chwili skoszone. Dlatego należy wybrać taką odmianę, która szybko kwitnie jak Frisian Dew, Early Skunk lub inne odmiany Skunka.

Nie należy lekceważyć wyboru nasion do uprawy na polach kukurydzy, ponieważ w ostatecznym rozrachunku może decydować to o sukcesie lub porażce.

Jaki jest cykl życia kukurydzy?

Kukurydza wysiewana jest u nas od kwietnia do połowy maja. Nasiona mogą wykiełkować tylko w temperaturze od około 8 stopni wzwyż. W połowie czerwca pole kukurydzy ma zazwyczaj około 50 cm wysokości. Z reguły od tego momentu nie stosuje się już żadnych pestycydów. Musisz poczekać, aż kukurydza będzie wystarczająco wysoka, ponieważ pestycydy, jakich się teraz używa niszczą rośliny marihuany.

W połowie września i w połowie listopada zbierana jest kukurydza przeznaczona na pokarm dla zwierząt. W zależności od regionu, pola, składników odżywczych, odmiany, pogody i przeznaczenia, zbiory mogą się nieznacznie różnić. Dlatego ważne jest, aby wybrać taką odmianę marihuany, która szybko kwitnie, tak aby była gotowa przed kukurydzą.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze pola kukurydzy?

Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie pole pod uprawę marihuany. Należy zauważyć, że kukurydza nie jest uprawiana na polu dwa lata pod rząd. Oznacza to, że co roku musisz szukać swoich pól kukurydzy na nowo. Szczególną uwagę należy zwrócić na widoczność pola z wyżej położonych wzgórz, ambon myśliwskich, domów lub mostów. Również pobliskie lotniska stanowią problem dla upraw w polu kukurydzy.

Najlepiej wybrać pola, które są bardzo odosobnione i niewidoczne dla przejeżdżających autobusów lub samochodów. Po upewnieniu się, że nikt nie może zobaczyć naszych roślin marihuany z góry, szukamy dobrego dostępu, abyśmy mogli niepostrzeżenie wejść na pole. Do tego celu idealnie nadaje się leśna krawędź lub ścieżka rowerowa, do której można łatwo dotrzeć samochodem, rowerem lub pieszo.

Co robić po wyborze odpowiednich nasion?

Po wyborze nasion przechodzimy do ich kiełkowania. Ze względu na to, że możemy wysadzić nasze rośliny dopiero w połowie czerwca, musimy najpierw wykiełkować nasiona w domu i nieco dać naszym roślinom urosnąć. Najlepiej zacząć już na początku maja. Jeśli kukurydza ma około 50 cm wysokości, ciągnik nie może już wjechać na pole. Więc nasze rośliny konopi powinny być tak duże jak kukurydza w czerwcu. Wysokość od 30 do 50 cm jest wystarczająca, aby nasze rośliny konopi mogły w pełni zintegrować się z poletkiem kukurydzy.

Jak już nadszedł dzień wysadzenia, należy posadzić od 2 do 5 roślin konopi w środku pola kukurydzy. Najlepiej jest zachować odległość ok. 1 metra pomiędzy każdą z roślin, aby nie przyciągać uwagi z powietrza. Pola kukurydzy są jednorodną masą, a nasze rośliny znacznie się wyróżniają, dlatego większa odległość jest zawsze lepsza. Najlepiej wysadzać po jednej roślinie w nocy i w środku tygodnia.

Z szacunku dla rolników i dla własnej korzyści na polu kukurydzy staramy się wyrządzić jak najmniej szkód. Szerokie tunele z połamaną kukurydzą szybko wydadzą Twoją uprawą, bo każdy rolnik zwróci uwagę na swoje zniszczone rośliny. Im mniej zniszczeń, tym lepiej. Kiedy już zauważysz, że wszystko jest w porządku, pozostaje tylko mieć nadzieję, że twoje rośliny dotrwają do zbiorów i nie zostaną odkryte. W ten sposób twoja uprawa w polu kukurydzy jest jeszcze bezpieczniejsza.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.