Ile Czasu Minie od Początku do Końca Uprawy Marihuany?

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Tak na oko to już możemy zdradzić, że coś między 7 a 16 tygodniami. Istnieje wiele czynników, które mają wpływ na to, ile czasu potrzeba na uprawę własnej trawki. Głównymi czynnikami wpływającymi na to są: czy hodujesz Sativę czy Indicę oraz czy uprawiasz odmiany fotoperiodyczne czy automatycznie kwitnące, i czy planujesz hodować indoor, w namiocie czy outdoor.

Cały cykl życia rośliny konopi indyjskich jest podzielony na 2 główne fazy:

  • Faza wegetatywna lub wzrostowa
  • Faza kwitnienia

Autoflowering vs. odmiany fotoperiodyczne

Tradycyjnie rośliny marihuany gatunku Sativa lub Indica kwitną w zależności od cyklu świetlnego. W naturalnym środowisku roślina konopi indyjskich zacznie kwitnąć około jesieni, gdy dni staną się krótsze i w końcu otrzyma ona mniej światła.

Wszystko to jednak zmieniło się wraz z odkryciem gatunku Cannabis Ruderalis – unikalnego gatunku odkrytego po raz pierwszy w latach dwudziestych XX wieku, a następnie rozwojem automatycznie kwitnących szczepów marihuany. Takich odmian nie interesuje to, ile godzin światła dostają, po prostu zaczynają one kwitnąć wtedy, gdy osiągną pewny wiek.

Jeśli pracujesz z automatycznie kwitnącymi odmianami konopi, możesz spodziewać się zbiorów pierwszych kwiatów w ciągu 7 do 12 tygodni, w zależności od wybranej genetyki.

Jeśli jednak zdecydujesz się pozostać przy uprawie fotoperiodycznych odmian marihuany, będzie to trwało znacznie dłużej, ponieważ roślina musi najpierw przejść przez regularną fazę wegetatywną (która może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy), a następnie przez fazę kwitnienia, która z kolei trwa 6-9 tygodni dla Indici i 8-14 tygodni dla Sativy.

Ale pamiętaj, że są to tylko przybliżone wytyczne. Dokładny czas kwitnienia twoich roślin różni się znacznie w zależności od dokładnej genetyki, z którą pracujesz.

Uprawa indoor vs. Uprawa outdoor

Innym ważnym czynnikiem, który wpływa na okres wzrostu Twoich roślin konopi jest wybór pomiędzy uprawą indoor a uprawą outdoor. W przypadku uprawy na wolnym powietrzu, okres wegetacji zależy w dużym stopniu od tego, kiedy posadzisz nasiona.

Jeśli rozpoczniesz uprawę wczesną wiosną, Twoje rośliny będą miały długą fazę wegetatywną, która zazwyczaj trwa do końca lata lub początku jesieni (kiedy dni zaczynają się skracać). Jeśli jednak posadzisz je później, faza wzrostu Twoich roślin zostanie znacznie skrócona.

Od tego momentu Twoje rośliny zaczną kwitnąć. Faza ta może trwać od 6 do 14 tygodni, w zależności od genetyki roślin. Niektóre szczepy Indica, takie jak Skunk, mogą osiągnąć dojrzałość do kwitnienia już po 6-7 tygodniach, podczas gdy szczepy Sativa zazwyczaj potrzebują znacznie dłużej. Sativy kwitną zazwyczaj około 9-12 tygodni, ale niektóre szczepy Haze kwitną do 14 tygodni.

W przypadku uprawy w namiocie, masz znacznie większą kontrolę nad tym, jak długo Twoja uprawa będzie trwała. To dlatego, że można ręcznie określić, jak długo rośliny będą wystawione na światło i ciemność, więc można zmusić je do kwitnienia, gdy uważasz, że jest to właściwe.

Hodowcy indoor mają tendencję do utrzymywania swoich roślin w fazie wegetatywnej przez 2, 3 lub 4 tygodnie, wystawiając je na działanie co najmniej 18 godzin światła dziennie. Po tych kilku tygodniach przechodzą oni na cykl świetlny 12/12, aby rozpocząć kwitnienie. Niektórzy hodowcy decydują się jednak na dłuższe przetrzymanie roślin, co pozwala im na budowanie masy i dalszy rozwój, w wyniku czego powstaje więcej pąków.

Kiedy twoje rośliny zaczną kwitnąć, będziesz musiał poczekać kolejne 6-14 tygodni do zbiorów, w zależności od genetyki twoich roślin. I na koniec nie zapomnij o czasie potrzebnym do wysuszenia kwiatów. Właściwy proces suszenia trwa co najmniej 10-14 dni i ma decydujące znaczenie dla ostatecznej jakości marihuany.

Jeśli trawa nie zostanie prawidłowo wysuszona, można całkowicie zniszczyć wspaniałe plony. A jeśli masz czas, powinieneś dać im pełny miesiąc na stwardnienie. Na końcu podziękujesz sobie za to.


2 komentarze

No name · 26 lutego 2021 o 16:03

Jeśli ktoś w 7 tygodniu Bloom wystawi swe roślinki na cykl światła fotoperiodycznej nie automatycznej odmiany na cykl światła 14/10 to czy coś złego się wydarzy?

JonDep420 · 14 marca 2021 o 22:36

Nic im nie będzie. Przy odmianach pełno sezonowych, czyli fotoperiodycznych https://thc-thc.com/co-to-jest-fotoperiodyzm/ to ty decydujesz kiedy mają zacząć kwitnąć. Możesz im przełączyć światło nawet po 3-4 tygodniach i normalnie zaczną kwitnąć, z tym że będą mniejsze i dadzą mniejszy plon. I na odwrót możesz trzymać je na wegu (wzroście) nawet 2-3 miesiące, ale wtedy wyrosną giganty i wyjdą z twojego domu dachem 🙂 Przy produkcji nasion konopi ustabilizowane genetyki są trzymane na wegu latami, tak żeby pobierać od nich klony.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.