Jak Hodować z Małym Budżetem?

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Wbrew szeroko rozpowszechnionym przekonaniom uprawa marihuany wcale nie musi być kosztownym hobby. Jeśli jednak dobrze wszystko przemyślimy i rozplanujemy to możemy wyhodować marihuanę przy bardzo małym budżecie, ponieważ wiele wydatków jest po prostu zbędnych. Skoncentruj się o prostu na najważniejszych rzeczach. Jak to zrobić? My Ci tutaj pokażemy czego tak naprawdę potrzebujesz do uprawy swoich roślin i pomożemy Ci zadbać o stan Twojego portfela.

Po przeglądzie stron ze sprzętem do uprawy marihuany stwierdziliśmy, że taka przyjemność może kosztować od kilkuset do nawet kilku tysięcy euro. W rzeczywistości jednak z czystym sercem można zrezygnować z niektórych specjalistycznych urządzeń, bez jednoczesnego rezygnowania z doskonałej jakości produktu końcowego. Jeśli jesteś jeszcze nowicjuszem w temacie uprawy i hodowli marihuany to dobrze jest zacząć od małego budżetu i stopniowo polepszać i powiększać swój ekwipunek. Oznacza to, że musisz poświęcić więcej czasu na stworzenie i zbudowanie swojej uprawy albo w opiekę nad nią, jednak ten trud oznacza też, że jakość Twojego końcowego produktu mimo małego budżetu będzie bardzo dobra.

Cała idea polega na tym, aby zaoszczędzić pieniądze i nie zrujnować plonów, bo to zniechęciłoby Cię do ponownego siania. Będziesz musiał zainwestować trochę czasu, energii, ale i też odrobinę pieniędzy. Niemniej jednak nie musi to być ani skomplikowane ani bardzo drogie. Stworzyliśmy więc listę rzeczy, których będziesz potrzebował, jeśli chcesz uprawiać marihuanę. Dzięki niej będziesz mógł zredukować swoje wydatki do minimum.

Tanie nasiona marihuany

Na rynku istnieje wiele seedbanków oraz wiele sklepów z nasionami marihuany. Nasiona znanych marek, jak chociaż Dutch Passion czy Royal Queen Seeds są jednak dosyć drogie. Ale istnieją też mniej znane marki, bądź też dystrybutorzy, którzy są już tak długo na rynku, że mają w asortymencie swoje własne odmiany. Oczywiście istnieje też wielu oszustów. Jak więc mieć pewność, że mamy do czynienia z tanimi nasionami, ale bardzo dobrej jakości?

Po pierwsze upewnij się, że sklep, w którym kupujesz nasiona istnieje na rynku od dłuższego czasu, tzn. nie od roku czy dwóch, ale minimum od 5-6 lat i są oficjalnym dystrybutorem znanych marek. Tylko takie sklepy dadzą Ci gwarancję, że zakupione u nich nasiona będą świeże i najlepszej jakości. Od nasion wszystko się zaczyna i tak samo jak można zrujnować plony pochodzące od dobrego nasiona tak samo niemożliwym jest uzyskanie dobrych plonów na podstawie złej jakości nasion.

Wszystkim początkującym poleca się nasiona autofloweringowe, czyli takie, które same zaczynają kwitnąć. Są one wytrzymałe i świetnie nadają się dla osób początkujących, które nie mają jeszcze doświadczenia i popełniają błędy.

Inną możliwością są nasiona feminizowane, które pozwolą Ci na kontrolowanie Twojego ogrodu albo takie odmiany nasion marihuany, które gwarantują wysokie plony. W dzisiejszych czasach istnieje tyle odmian, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Uprawa na dworze – outdoor

Prostą metodą na zredukowanie kosztów związanych z uprawą jest uprawa marihuany na dworze. Jeśli pogoda i Twoje sąsiedztwo są przyjazne, to naprawdę nie ma lepszego sposobu na zminimalizowanie wydatków przy uprawie. Jeśli zdecydujesz się na tą metodę, musisz zainwestować jedynie w nasiona, kilka małych doniczek na początek uprawy i odżywki, aby przygotować ziemię pod uprawę. O całą resztę zadba matka natura.

Uprawa w domu – indoor, czyli improwizuj z powierzchnią do uprawy

Mimo że na rynku jest dostępnych wiele specjalistycznych growboxów, są one całkowicie zbędne do produkcji dobrej marihuany. Do jej uprawy wystarczy stara szafa, której już nie używasz. Możesz zrezygnować ze wszystkich gadżetów, wystarczy, że będziesz znał kilka trików. Z odrobiną zdolności małego majsterkowicza możesz nawet sam zbudować powierzchnię do uprawy, która będzie miała dokładnie taką powierzchnię, jaką potrzebujesz. Wystarczy, że będziesz miał wystarczająco miejsca dla swoich roślin, żarówkę oraz wentylator. A jeśli i na tym chcesz zaoszczędzić to zamiast wentylatora wiercisz kilka dziur w swoim growboxie i voila!

Pomieszczenie do uprawy indoor powinno być wyłożone materiał odbijającym światło, który jednak jest drogi, jeśli chcemy go kupić. Wystarczy jednak pomalować ściany pomieszczenia czy growboxa na biało. Da to nie tylko efekt estetyczny, ale pomaga zaoszczędzić pieniądze, ponieważ biała farba należy do najtańszych. Ponadto istnieje możliwość zakupienia folii ratunkowej, która również jest tania i ekstremalnie reflektująca. Wystarczy zakupić jej tyle, ile potrzebujesz, aby wyłożyć całe pomieszczenie. Jeśli ich użyjesz, będziesz koniecznie musiał użyć wentylatorów, aby utrzymać temperaturę.

Możliwości Low-Budget dla wentylacji

Wentylatory mogą być drogie, ale każda uprawa indoor tego wymaga. Nie oszczędzaj na dobrym wentylatorze, bo jest to naprawdę niezbędna rzecz, jeśli chcesz, aby z twoich roślin coś było. Nie musi to być nowy wentylator. Być może uda Ci się kupić jakiś używany. Do takiego wentylatora będziesz potrzebował jeszcze filtr węglowy, aby neutralizować zapach roślin. Ten jednak możesz w łatwy sposób zrobić sam.

Utrzymanie pod kontrolą temperatury oraz wilgotności powietrza jest bardzo ważnym zadaniem, dlatego też musisz mieć termometr oraz dobry hygrometr.

Możliwości Low-Budget dla oświetlenia

Jeśli masz zdolności majsterkowicza, to możesz sam zbudować mocowanie na żarówki, a jeśli nie to stare używki są zdecydowanie tańsze niż całkowicie nowo zakupione. Tak samo jest z reflektorami i nawet jeśli masz tylko jeden, to zawsze lepiej niż nie mieć żadnego. Nie używaj jednak używanych już żarówek, ponieważ nie mają one już takiej mocy światła jak na początku. Nawet jeśli chcesz oszczędzać, to nie na żarówkach.

Uprawiaj w ziemi

Jako nowicjusz z pewnością nie będziesz zaczynał od uprawy systemem hydroponicznym. Tak samo dzieje się w przypadku, gdy uprawiasz z małym budżetem. Ziemia jest nie tylko najprostszym podłożem do uprawy zielska, ale i też najłatwiejszym w opiece, a ponadto tanim. Jeśli zdecydujesz się na zainwestowanie w droższą ziemię, możesz z kolei zrezygnować z zakupu odżywek, których roślina będzie potrzebowała na samym początku.

Odżywki

Jeśli zakupisz drogą ziemię, to ona będzie już miała w sobie najważniejszą podstawę składników odżywczych dla Twoich roślin. Ziemia o bardzo dobrej jakości nie tylko zaoszczędzi Twój czas, ale i też pracę i pieniądze, ponieważ dostarczy roślinom wielu niezbędnych składników odżywczych. Jeśli Twoje rośliny nagle zaczną wykazywać brak jakichkolwiek odżywek, będziesz w stanie określić, czego dokładnie im brakuje i jakiego składnika będziesz musiał dodać.

Nawet jeśli się tego nie zaleca, możesz zakupić odżywki w pobliskim sklepie ogrodniczym. Upewnij się jednak, że kupisz takie nawozy, które są przeznaczone do jadalnych roślin. W końcu nie chcesz potem palić chemii. Odżywki te powinny być bogate w azot, potas oraz fosfor.

Alternatywnie możesz zakupić specjalne nawozy do marihuany, te jednak mogą okazać się być drogie. One również zawierają niektóre składniki, które są zbędne albo takie, które możesz wyprodukować sam w domu.

Granice są w Twojej głowie

Po prostu bądź kreatywny. Swoje pąki możesz suszyć na półkach, a później trzymać je w szklanych słoikach, jak po miodzie. Te po ogórkach kiszonych zazwyczaj mają jeszcze ich zapach i raczej się nie nadają. Zanim kupisz cokolwiek nowego, zrób sobie listę rzeczy, które już posiadasz, a których jeszcze potrzebujesz. Zapobiegnie to zakupu czegoś podwójnie. Później rozejrzyj się, użyj swojej kreatywności albo zapytaj przyjaciół. Z pewnością ucieszą się na wspólnego bucha w ramach podziękowania za pożyczenie Ci czegoś.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.