Jak Wyprodukować Własne Nasiona Marihuany?

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Kiedy mówimy o cannabisie, to możliwe, że tak już zostaliśmy przyzwyczajeni do roślin żeńskich, które produkują bogate w cannabinoidy kwiaty, że gdy dana roślina okazuje się być męską, to jest to dla nas niczym zły omen.

Należy pamiętać, że męskie rośliny konopi indyjskich są równie ważne jak i żeńskie. Produkują one, tak jak inne gatunki roślin, pyłek, który zapyla kwiaty żeńskie, które z kolei produkują nasiona.

Pyłek ten odgrywa ważną rolę w hodowli, ponieważ umożliwia profesjonalnym hodowcom mieszanie i dobieranie genów różnych odmian w celu wyprodukowania własnych odmian nasion.

Czym jest pyłek cannabisowy?
Pyłek z rośliny konopi indyjskiej nie różni się niczym od pyłku, który wytwarzają inne rośliny. Składa się on z mikroskopijnie małych ziarenek, które są wydalane przez worek pyłkowy roślin męskich.

Pyłek jest wykorzystywany do zapłodnienia, a raczej zapylenia żeńskich roślin marihuany i produkcji nasion. Na wolnym powietrzu wiatr transportuje pyłek z roślin męskich do roślin żeńskich.

W uprawie w warunkach indoorowych grower sam musi zebrać pyłek ręcznie i dostarczyć go do roślin żeńskich, gdy tylko zaczną one kwitnąć.

Pyłek jest zazwyczaj zbierany przez profesjonalnych growerów i wykorzystywany do produkcji własnych nasion lub do produkcji unikalnych i niepowtarzalnych odmian. Można go ręcznie pobrać z męskich roślin i przechowywać przez dobry rok.

Jak zbierać pyłek z męskich roślin cannabisu?
Zbieranie pyłku jest stosunkowo łatwe. Twoje męskie rośliny będą gotowe do zebrania pyłku wtedy, gdy woreczki pyłkowe wyglądają na pełne lub możesz dostrzec drobne ilości pyłku na sąsiednich liściach.

Istnieje kilka prostych sposobów zbierania pyłku z roślin męskich.

1. Prostym sposobem na zebranie pyłku z roślin męskich jest staranne usunięcie worków z pyłkiem, po czym przez tydzień trzeba je suszyć, a następnie przechowywać w woreczku strunowym. Gdy tylko woreczki z pyłkiem będą wysuszone, można ostrożnie wstrząsnąć woreczkiem strunowym i woreczki pyłkowe powinny zacząć pękać i się otwierać oraz uwalniać pyłek. Teraz możesz usunąć woreczki pyłkowe i w torbie pozostanie tylko piękny złoty pyłek.

2. Innym popularnym sposobem zbierania pyłku z roślin jest potrząsanie rośliną, aż do momentu, gdy woreczki uwolnią pyłek, który zbierzesz do jakiegoś pojemnika. Można to zrobić za pomocą worka strunowego; wystarczy nałożyć go na kwiaty, a następnie ostrożnie potrząsać gałęziami, na których znajdują się pąki, do momentu aż uwolni się pyłek.

Pamiętaj o tym, aby po zebraniu pyłku w żadnym wypadku nie zbliżać się do roślin żeńskich i żeby nie przetrzymywać roślin męskich w ich bezpośrednim sąsiedztwie, gdyż doprowadzisz do tego, że jedne zapylą drugie i zniszczą całe Twoje plony.

Jak przechowywać pyłek?
Jeśli chcesz przechowywać pyłek marihuany zamiast od razu go użyć, to pamiętaj, że wilgoć jest Twoim największym wrogiem; gdy tylko pyłek zamoknie, staje się bezużyteczny.

Najlepszym sposobem przechowywania pyłku marihuany jest zminimalizowanie możliwości przedostania się wilgoci do pojemnika, którym go przechowujesz. Dobrym sposobem, aby temu zapobiec, jest przechowywanie pyłku w podwójnym zamknięciu, czyli najlepiej jeden woreczek wsadzony w drugi bądź pojemnik wsadzony jeden w drugi.

Jak używać pyłku marihuany?
Jak już wspomnieliśmy powyżej, pyłek marihuanowy jest powszechnie wykorzystywany przez profesjonalnych growerów do produkcji nowych odmian marihuany lub samych nasion. Growerzy w tym celu najpierw zbierają pyłek z roślin męskich, a następnie przenoszą go do roślin żeńskich, które są od około 2-3 tygodni w fazie kwitnienia.

W tym czasie rozwijające się kwiaty roślin żeńskich już zdążyły uformować cienkie, białe włoski. Na wolnym powietrzu są one zwykle używane do przechwycenia pyłku niesionego przez wiatr.

Aby zapylić żeńską roślinę, należy przenieść zebrany pyłek za pomocą pędzelka do słupków kwiatowych (zazwyczaj znajdują się one pomiędzy węzłami na łodydze rośliny). W rezultacie kwiaty będą produkowały nasiona. Pamiętaj, że tylko kwiaty, które zostały zapylone będą też produkować nasiona.

Pyłek można stosować zarówno tylko na części rośliny lub na całej. Należy również upewnić się, że prawidłowo dotykasz słupków/włosków, aby rzeczywiście doszło do zapylenia.

Alternatywnie można wypróbować naturalną metodę zapylania. Po prostu umieść roślinę męską w tym samym pomieszczeniu, w którym znajduje się roślina żeńska i potrząśnij nią raz lub dwa razy dziennie przez okres 2-3 dni. Pomoże to uwolnić pyłek do powietrza i przenieść go do kwiatów roślin żeńskich.

Jak zebrać nasiona?
Po upływie około 4-6 tygodni od zapylenia w kwiatach roślin żeńskich będą rozwijać się nasiona. Będziesz mógł zobaczyć, jak nasiona tworzą się w zapylonych kwiatach a także wokół nich.

Zapylone kwiaty wyglądają inaczej niż niezapylone. Zazwyczaj nie mają one tylu trychomów i nie tworzą dużych pąków. Zamiast tego są one mniejsze i dużo bardziej bulwiaste.

Po upływie 4 tygodni od zapylenia rośliny żeńskiej, możesz sprawdzić czy nasiona są już gotowe do zbiorów. Wystarczy wyciągnąć jedno nasioko z zapylonego kwiatu. Dojrzałe nasiona mają niezwykle twardą skorupkę i ciemnobrązowy kolor. Mogą one również posiadać paski lub kropki na powierzchni.

Jeśli nie zauważasz jeszcze żadnej takiej cechy, pozwól roślinie na to, aby jeszcze podrosła a nasiona mogły dojrzeć. Niektóre rośliny marihuany produkują dojrzałe nasiona w bardzo późnej fazie kwitnienia. Jeśli tak jest też w przypadku Twoich roślin, to zapewnij im dużą ilość światła oraz składników odżywczych.

Kiedy upewnisz się, że nasiona są już dojrzałe, po prostu zetnij kwiaty i wyjmij z nich wszystkie nasiona. Nasiona marihuany przechowuj w chłodnym, suchym miejscu. Możesz je pozostawić w idealnych warunkach przez co najmniej kilka lat albo od razu posiać i wyhodować z nich nowe rośliny.

Jeśli nie chce Ci się bawić w produkowanie własnych nasion marihuany, to polecamy sprawdzony sklep https://thc-thc.com, który sprzedaje głównie feminizowane nasiona konopi od najlepszych renomowanych Holenderskich i Hiszpańskich producentów.


1 komentarz

Co z roślinką po zbiorze nasion, w jakim jest ona stanie. Pytanie od początkującej :) · 28 kwietnia 2023 o 22:27

Co z roślinką po zbiorze nasion, w jakim jest ona stanie … ?
🙂 Zdrawiam Kat

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.