Różnica Między Wodą Deszczową, Gruntową a z Kranu

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Podlewanie Roślin Konopi Indyjskich

Jeśli chodzi o podlewanie roślin to tak naprawdę nie ma porównania co do jakości, zalet oraz wad wody deszczowej, gruntowej czy zwykłej kranówki. Większość dostępnych lokalnie wód powinno być dla hodowców marihuany bezproblemowe.

Oczywiście, zanim użyjemy jakiekolwiek wody do podlewania roślin, należy sprawdzić jej poziom pH. Szczególnie woda pochodząca z kranu ma na całym świecie inne dawki chloru. W tym przypadku wystarczy poprosić właściwy organ o udostępnienie analizy wody. Jest to łatwy do uzyskania dokument, który zawiera analizę lokalnie dostępnej wody kranowej.

Prostą zasadą jest, że nie należy wzbogacać wody w składniki odżywcze i używać jej dla roślin, jeśli samemu by się jej nie piło. Smutnym faktem jest niestety zanieczyszczenie środowiska przez człowieka, którego ślady są widoczne w całym ekosystemie. Deszcz jako nieskażone źródło wody to od dziesięcioleci marzenie ściętej głowy.

Toksyczne ślady ludzkiego konsumpcjonizmu ujawniają się zarówno w górskich źródłach, jak i w wodach gruntowych. Mikroplastik, nowe i nieznane wcześniej dla przyrody chemikalia oraz rażące zanieczyszczenie środowiska są na każdym kroku trudne do pominięcia.

Woda Deszczowa

Oczywiście każda woda jest deszczówką – jest to ogólne określenie wody, która spływa z nieba. Poziom wody w większości głównych rzek i warstw wodonośnych na świecie podnosi się wraz z opadami deszczu i topniejącym śniegiem. Wiele z nich przepływa przez zapory, które zaopatrują miasta w wodę i energię elektryczną. Z wyjątkiem źródeł wody z lodowców i prehistorycznych wód uwięzionych w skałach, wszystkie wody są do pewnego stopnia wodami deszczowymi.

Woda deszczowa ma pewne magiczne właściwości, choć są one bardzo krótkotrwałe. Po jej zebraniu, gdy tylko woda osiągnie stan równowagi, chwilowe korzyści z dodatkowych cząsteczek wyparowują.

Po deszczu można zauważyć, że rośliny jakby bardziej intensywnie i z wielką witalnością reagują na wodę niż przy zwykłym podlewaniu. Te szczególne właściwości wody deszczowej są ulotne; po zgromadzeniu jej w zbiornikach, cysternach i beczkach staje się ona zwykłą wodą.

Woda deszczowa jest często lekko kwaśna, ponieważ dwutlenek węgla pomaga w tworzeniu bardzo słabego kwasu węglowego. Po deszczu alchemia roślin absorbuje dwutlenek węgla z kwasu węglowego rozpuszczonego w wodzie deszczowej i rośliny dostają impuls do wzrostu. Podobnie może rozpuścić się w wodzie azot, dostarczając roślinom dodatkowej, niezbędnej cząsteczki do przyspieszenia wzrostu.

Porządny opad deszczu wsiąka głęboko w glebę, dzięki czemu nawadnia cały system korzeniowy rośliny, dostarczając jednocześnie dodatkową porcję azotu. Nasycający deszcz przenika do gleby znacznie lepiej niż sztuczne nawadnianie. Większość ludzi podlewa swoje rośliny w ogrodzie w sposób niewystarczający.

Woda Gruntowa

Woda gruntowa jest ogólnie w porządku. Studnie lub warstwy wodonośne, które mają niezrównoważone pH ze względu na rozpuszczone substancje stałe, takie jak wapń z wapna, są tolerowane jako konieczne zło, jeśli nie ma lepszego źródła wody. A woda pitna jest zawsze potrzebna dla ludzi, roślin i zwierząt hodowlanych.

Jeśli woda jest szczególnie twarda, zaleca się, abyś przeprowadził analizę jej jakości. Jeśli mydło się nie pieni, a woda nie gasi pragnienia, to znaczy, że w wodzie znajdują się minerały, które zmieniają pH na zasadowe.

Miernik TDS mierzy tylko stężenie rozpuszczonych substancji stałych. Nie mówi jednak o jakie substancje stałe chodzi. A są to głównie chlorki wapnia i sodu. Jeśli jednak chcesz wiedzieć dokładnie, co znajduje się w wodzie, to w gminie lub podobnym urzędzie dostępne są analizy wody. Jeśli jest to prywatna studnia lub odwiert, musisz zapłacić za taką analizę.

Studnie i warstwy wodonośne odegrały integralną rolę w rozwoju wielu cywilizacji ludzkich, które nie były zlokalizowane w pobliżu morskiego wybrzeża lub szlaku żeglownego. Bez dostępu do rzek i dopływów studnie i wody gruntowe mają duże znaczenie. Na świecie istnieje niezliczona ilość małych miast i miasteczek, w których centrum znajduje się źródło wody. Również starożytny Jedwabny Szlak przebiegał między takimi źródłami wody.

Woda z Kranu

Grower mieszkający w mieście może pozyskiwać wodę z kranu z różnych źródeł. Wszystko, co zostało wymienione powyżej, jest również stosowane do wody wodociągowej. Większość wody dostępnej w mieście jest filtrowana, zanim dotrze do konsumenta.

Sterylizacja światłem ultrafioletowym i odwrócona osmoza to środki często stosowane na skalę przemysłową do uzdatniania miliardów litrów wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Jest to zawsze temat, który może wywoływać kontrowersje.

Często regionalna sieć wodociągowa jest wzbogacana fluorem i chlorem, co zależy od miejscowych władz. Te substancje chemiczne w rzeczywistości nie występują w przyrodzie w takiej formie, która mogłaby być wchłaniana przez żywe organizmy. Niemniej jednak odgrywają one istotną rolę w sanitacji publicznej. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że Twoja woda jest zdatna do picia, to możesz zaopatrzyć się w uzdatniacz wody. Takie mieszkaniowe i komercyjne urządzenia do uzdatniania wody są powszechne i niedrogie.

Woda w starszych miastach z biegiem czasu staje się twardsza, ponieważ w starej infrastrukturze gromadzą się minerały. Podobnie jest w starszych domach, w których w starych rurach osadza się kamień, który może powodować, że woda staje się twardsza. Istnieją jednak proste urządzenia, które będą informować i ostrzegać Cię o takich problemach z wodą.

Miernik EC/pH/TDS jest jednym z podstawowych narzędzi w arsenale hodowcy marihuany. Używaj go często. To jest twój przyjaciel.

Woda Jest Dobra

Bogata w tlen i czysta woda, która jest wolna od toksyn i ma zrównoważone pH jest jedną z podstaw dobrej uprawy konopi. W większości rozwiniętych krajów woda dostępna w kranie jest bezpieczna. Jakość może się różnić w zależności od źródła, ale zazwyczaj mieści się w zakresie przyjaznym dla człowieka.

Jeśli coś jest dobre do picia dla człowieka, to zazwyczaj jest też dobre dla roślin. W rzeczywistości jesteśmy znacznie bardziej wytrzymałymi organizmami niż rośliny. Jeśli Twoja roślina zachoruje, jest to wczesny znak ostrzegawczy, aby przeanalizować wodę, którą spożywasz i podlewasz rośliny.

Oto kilka podstawowych wytycznych, o których warto pamiętać. Aby woda była całkowicie bezpieczna, powinna mieć pH na poziomie 5,8-6,2 w zależności od etapu życia rośliny.

Jeśli sucha pozostałość jest poniżej 150ppm, woda jest zdatna do użytku bez dalszej filtracji. Jeśli woda od początku zawiera więcej niż 250 ppm rozpuszczonych substancji stałych, przed dodaniem nawozu należy rozważyć przeprowadzenie analizy wody pod kątem zawartości składników. Sucha pozostałość oznacza pozostałość po odparowaniu wody w 105°C i przeliczeniu na 1dm3 wody lub ścieku.

Nawet jeśli na początku nie widzisz ku temu powodów, w dłuższej perspektywie pomoże Ci to dostroić zaopatrzenie roślin w składniki odżywcze tak, aby dokładnie spełniały ich wymagania.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.