Super Cropping

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Super Cropping dla rośliny bardzo stresująca metoda treningu, dająca brutalny efekt. Nie martw się na zapas, dzięki tej instrukcji nabierzesz pewności i zdolności, które są niezbędne w stosowaniu techniki Super Croppingu.

Nie ma najlepszej metody, aby zwiększyć plon przy uprawie marihuany. Na szczęście istnieje wiele dróg prowadzących do zamierzonego celu i każdy może wybrać spośród nic tą najbardziej odpowiednią do swoich potrzeb i umiejętności. Super Cropping to sprawdzona metoda dla uzyskania dużych plonów. Podstawą dla growera w zastosowaniu tej metody jest spokojna ręka.

Czym jest Super Cropping?

Super Cropping to metoda maksymalizowania plonu, która polega na świadomym poddaniu rośliny stresowi, w wyniku którego roślina zaczyna pokazywać reakcję obronną. W wyniku tego roślina staje się bardziej krzaczasta i daje większy plon, i to dzięki reakcji hormonalnej na szkodę, jaką jej wyrządziłeś. Ta szkoda powstaje poprzez ostrożne wyginanie gałęzi w celu uszkodzenia ich wewnętrznych tkanek bez ich złamania.

Kiedy jest odpowiedni czas na Super Cropping Cannabisu?

Inaczej niż przy większości innych metod zwiększania plonu, Super Cropping nie jest niczym, co robi się w pospiechu. Fimming oraz Low Stress Training można zacząć stosować, gdy tylko roślina we wczesnym okresie wegetacji wytworzyła pierwsze prawdziwe gałęzie.

Super Cropping natomiast wymaga nieco więcej cierpliwości. Najlepiej odczekać do 3 albo 4 tygodnia wegetatywnego wzrostu, zanim zastosujesz tą metodę. Daj swojej roślinie nieco czasu, aby uzyskała minimum 30cm wzrostu.

Gdy rośliny cannabisu przechodzą z okresu wegetacji na kwitnienie, zachodzą w nich zmiany hormonalne i podczas kwitnienia Super Cropping nie ma żadnego sensu. Podobnie jak przy Toppingu, tutaj zmienia się rozłożenie auksynów w roślinie, co powoduje, że ona sama nie wie, która gałąź to jej główny trzon.

Gdy Cannabis osiągnął fazę kwitnienia, jej cała energia skupia się na produkcji pąków. Tym samym gałęzie nie są już dostatecznie gibkie na zastosowanie Super Croppingu. Jeszcze później nie jest to już opcją. Twarde gałęzie będą się łamać a taki stres to ostatnie, czego żeńskie rośliny podczas kwitnienia potrzebują.

Zastosowanie Super Croppingu u roślin Cannabisu

Super Cropping to dosłownie najbardziej praktyczna technika treningu dla roślin Cannabisu, jaka istnieje. Jeśli wszystko pójdzie gładko, to jest to prosty, dwuetapowy proces. W najgorszym przypadku większość błędów można naprawić trzecim, korygującym krokiem. Przejdźmy więc do rzeczy, w jaki sposób stosuje się metodę Super Croppingu. Najlepiej zacząć w 3-4 tygodniu okresu wegetacji.

Krok 1: Znalezienie gałęzi do Super Croppingu
Jeśli chcemy zastosować metodę Super Croppingu, to musimy być dosyć kreatywni i znaleźć odpowiednie miejsca w roślinie, zanim w ogóle zaczniemy coś robić. Najlepiej od początku obserwować, jak nasza roślina rośnie. Nie potrzeba nam żadnych specjalistycznych narzędzi, oprócz uniwersalnej taśmy pancernej. Sprawdź swoje planowane kroki i ustal w myślach linię, według której będziesz stosował Super Cropping.

Krok 2: Uciskanie i wyginanie
Górne części sadzonek są dosyć gibkie i najlepiej nadają się do stosowania tej metody, a ponadto nie mają jeszcze zbyt grubej powłoki wierzchniej. Złap gałązkę, (nie zaczynaj od łodygi głównej) i trzymaj ją między kciukiem a palcem wskazującym. Delikatnie ściśnij gałązkę i odrobinę pokręć nią między palcami, cały czas lekko uciskając. W przeciągu 5-10 sekund gałązka stanie się miękka i jeszcze łamliwa. Wtedy wygnij ją po prostu pod kątem 90 stopni w dół. To właśnie jest Super Cropping.

Powtórz tą czynność na innych gałązkach i na końcu na głównej łodydze, w wyniku czego otrzymasz roślinę z płaskim dachem z liści.

Alternatywa
Zalecamy Ci, aby zachować ostrożność i zacząć z jedną gałązką, zamiast od razu z główną łodygą. Pierwszy Super Cropping jest zazwyczaj najgorszy. W momencie, gdy nabierzesz lepszej wprawy i wyczujesz roślinę, nabierzesz też automatycznie odpowiedniego wyczucia jak uciskać. Błędy będą się zdarzać, szczególnie gdy będziesz stosował Super Cropping na większej ilości roślin.

Jeśli pechowo złamiesz gałązkę lub też główną łodygę, przez co na roślinie powstanie otwarta rana, zamiast zagiętego pędu, to nie wpadaj w panikę i miej w pogotowiu taśmę pancerną. Zaklej tą ranę i następnym razem bądź po prostu ostrożny. Rośliny marihuany są bardzo odporne i po upływie 10-14 dni rana się zagoi a Ty będziesz mógł usunąć taśmę.

Zalety Super Croppingu

Super Cropping jest bez wątpienia najbardziej produktywną metodą treningu, która nie jest zależna od konkretnych narzędzi czy szczególnych zdolności podczas uprawy. Wystarczą dwie gołe ręce i nieco staranności. To wszystko, co będzie potrzebne.

Poza tym, gdy rośliny cannabisu są stresowane Super Croppingiem, mają potencjał, aby stać się jeszcze silniejsze w działaniu. Produkcja żywicy u roślin marihuany należy do naturalnych reakcji na nadmierny stres. Dodatkowo ta technika to świetne rozwiązanie dla growerów, którzy posiadają bardzo mało miejsca do uprawy.

Wady Super Croppingu

Jeśli uprawiasz odmiany samo kwitnące, to musimy Cię zawieść, ponieważ te rośliny nie nadają się do zastosowania tej metody. Low Stress Training lepiej nadaje się dla roślin autofloweringowych. Super Cropping jest łatwy w przeprowadzeniu, ale rośliny potrzebują czasu, aby móc się zregenerować, a na to potrzebny jest długi okres wegetacji, aby ta metoda była efektywna.

Idealnym czasem wegetacji przy zastosowaniu metody Super Croppingu to 6-8 tygodni przy roślinach fotoperiodycznych, czyli pełnosezonowych.

Przy większych roślinach Super Cropping może okazać się zbyt pracochłonny i lepszymi metodami będą SOG (Sea Of Green) oraz ScrOG, czyli Screen Of Green. Jeśli jednak jesteś cierpliwy, to Super Cropping jest jak najbardziej perfekcyjną metodą, jeśli chcesz mieć dyskretne, małe oraz produktywne rośliny.


1 komentarz

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.