Zaopatrywanie Uprawy Indoor w CO₂

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Uprawa marihuany w domu czy każdy innym pomieszczeniu może okazać się bardzo wymagająca, a sami growerzy ciągle poszukują co raz to nowszych i ulepszonych sposobów na zapewnienie optymalnych warunków swoim roślinom w celu ich maksymalnego wsparcia, a co za tym idzie, poprawienia efektu końcowego.

W tym artykule przyjrzymy się zastosowaniu CO₂ przy zwiększeniu plonów przy uprawie indoorowej.

W jaki sposób rośliny używają CO₂?

Zanim przyjrzymy się w jaki sposób możesz zwiększyć poziom CO₂ w pomieszczeniu do uprawy, ważną kwestią jest zrozumienie, w jaki sposób rośliny w ogóle wykorzystują dwutlenek węgla, czyli CO₂.

Dwutlenek węgla to bezwonny i bezbarwny gaz, który jest niezbędny do życia na ziemi. Jest on szczególnie ważny dla wzrostu roślin, ponieważ odgrywa on centralną rolę w procesie fotosyntezy.

Rośliny absorbują CO₂ ze swojego środowiska przez aparaty szparkowe, czyli małe pory na powierzchni liścia. Podczas fotosyntezy rośliny używają mieszanki dwutlenku węgla oraz energii słonecznej (bądź też innego źródła światła), aby wyprodukować tlen oraz glukozę.

Podczas gdy tlen jest wydalany, roślina używa glukozy do swojego dalszego rozwoju. Jeśli więc ilość CO₂ w atmosferze zostanie zwiększona, to automatycznie roślina zacznie szybciej rosnąć i jednocześnie zwiększą się też plony.

Ważne wskazówki, zanim zaczniesz

Wprowadzenie CO₂ do growroomu to dosyć złożone przedsięwzięcie, które wymaga specjalnego sprzętu. Dlatego polecamy, aby nie eksperymentować z CO₂ dopóki nie nabierze się wystarczająco doświadczenia w dziedzinie uprawy marihuany.

Jeśli chcesz zwiększyć plony swoich roślin, istnieje wiele różnych i prostszych sposobów, które możesz wypróbować zanim zdecydujesz się na wprowadzenie do uprawy CO₂.

Pierwszą rzeczą, jaka musisz zrobić, to upewnić się, że hodujesz zdrowe rośliny, zanim postanowisz, że użyjesz jakichkolwiek zaawansowanych technik uprawy. Jeśli jeszcze nie czujesz się pewny bądź wiesz, że brakuje Ci informacji na temat uprawy, to koniecznie musisz to nadrobić, przede wszystkim jeśli chodzi o najważniejsze podstawy, w jaki sposób rośnie roślina marihuany i w jaki sposób możesz wykorzystać cały jej potencjał.

Po drugie musisz się upewnić, że zainwestowałeś w profesjonalne, podstawowe wyposażenie growroomu, zanim zainwestujesz w sprzęt do CO₂. Twój growroom powinien być zabezpieczony i szczelny, dzięki czemu zapobiegniesz, ze dwutlenek węgla będzie się z niego wydostawał. Poza tym powinieneś używać wysokiej jakości oświetlenia oraz wentylacji. Ważną rzeczą jest też wybór dobrej genetyki nasion oraz wysokojakościowe składniki odżywcze.

W jaki sposób dodać CO₂ do growroomu?

Jeśli uznasz, że zdobyłeś już odpowiednie doświadczenie na temat uprawy marihuany i posiadasz profesjonalny sprzęt, to jesteś gotowy na to, aby zwiększać swoje plony za pomocą CO₂.

Pamiętaj o tym, że najlepsze rezultaty uzyskasz wtedy, gdy zainwestujesz w wysokiej jakości sprzęt, który pozwoli Ci na mierzenie ppm, czyli parts per milion CO₂ w Twoim growroomie. Jeśli nie wiesz jakie stężenie CO₂ dokładnie panuje w atmosferze, nie możesz też zmierzyć czy Twoje rośliny dostają jego odpowiednią ilość.

Zawartość CO₂ w naszej atmosferze wynosi około 400ppm. Idealny poziom CO₂ dla zwiększenia plonów marihuany wynosi pomiędzy 1.200 a 2.000ppm. Badania pokazują, że zawartość CO₂ wynosząca aż do 10.000ppm może znacznie bardziej zwiększyć tą liczbę. Jest to jednak trudne, aby w growroomie operować tak wysoką koncentracją CO₂, ponieważ poziom dwutlenku węgla większy niż 3.000ppm jest niebezpieczny na człowieka, a koncentracje wahające się wokół 5.000ppm są uważane za śmiertelne.

Dwa najbardziej pospolite sposoby na dostarczenie CO₂ do growroomu jest użycie specjalnego generatora dwutlenku węgla albo butli z CO₂, jakie znamy z akwarystyki.

W najbardziej idealnym przypadku CO₂ powinno być dostarczane do growroomu od góry, ponieważ jest on cięższy od tlenu i w innym przypadku opadałby na dół. Powinieneś posiadać również wentylator bądź system wentylacyjny, aby upewnić się, że dwutlenek węgla jest równomiernie rozprowadzany po całym growroomu.

Nie zapominaj, że CO₂ musi być uwalniane powoli i powinieneś mieć swoje rośliny pod stałą kontrolą, abyś widział, w jaki sposób reagują one na ten gaz. Powinieneś też zwiększyć dawkę światła oraz temperaturę na około 29-32°C, inaczej Twoje rośliny mogą zostać uszkodzone.

Nadmiar CO₂ Zawsze powinien być dostarczany wtedy, gdy światło jest zapalone i Twoje rośliny są w trakcie fotosyntezy.

Dwoma najbardziej popularnymi sposobami jest użycie generatorów CO₂ bądź butli.

Generatory CO₂: wyglądają podobnie jak ogrzewacze powietrza na gaz i są również napędzane propanem albo innymi naturalnymi gazami, aby wyprodukować dwutlenek węgla. Ważnym jest, aby wiedzieć, że produkują one również ciepło, co jest trudne w regulacji, szczególnie w małych pomieszczeniach do uprawy.

Butle CO₂: zawierają one sprężony dwutlenek węgla, który w łatwy sposób można uwolnić do atmosfery. Znane są one szczególnie przez akwarystów, którzy również wykorzystują go dla wzrostu roślin. Butle z dwutlenkiem węgla są idealne dla małych growroomów i dla growerów, którzy nie chcą robić sobie dodatkowego kłopotu produkując CO₂ generatorem. Ponadto są bardziej bezpieczne.

Aby upewnić się, że z CO₂ osiągniesz najlepsze rezultaty, musisz najpierw się upewnić, że będziesz w stanie dokładnie i w łatwy sposób zmierzyć jego natężenie w swoim growroomie.

Najprostszym sposobem, aby to zrobić, jest zainwestowanie w miernik poziomu CO₂. Najprostsze modele takiego urządzenia to koszt około 450zł.

Uprawa marihuany w pomieszczeniach staje się z wielu powodów coraz bardziej popularna. Jeśli chcesz zmaksymalizować potencjał swoich roślin w growroomie i posiadasz spore doświadczenie oraz wiedzę na ten temat, to nie stoi nic na drodze, abyś spróbował poeksperymentować z zawartością CO₂.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.