Faza Kwitnienia Rośliny Marihuany Pełno Sezonowej

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Okres kwitnienia to jedna z najbardziej ekscytujących faz dla każdego growera. W końcu to właśnie w tym momencie Twoje rośliny zaczynają produkować długo oczekiwane kwiaty. Wedle znaczenia tej fazy procesu uprawy szczególnie ważnym jest, abyś zrozumiał zarówno samo kwitnienie jak i okres przed kwitnięciem Twoich roślin i wiedział, w jaki sposób w tym czasie możesz wydobyć ze swoich roślin całkowite optimum.

Nie zagłębiając się zbytnio w detale, okres przed kwitnięciem to stadium rośliny w cyklu uprawy pod koniec jej wegetacji, czyli fazy wzrostu. Ta faza zaczyna się zazwyczaj podczas czwartego tygodnia fazy wegetatywnej i to właśnie wtedy zaczniesz rozpoznawać różne cechy charakterystyczne męskich oraz żeńskich roślin.

Czym jest faza kwitnienia?

Faza kwitnienia następuje po fazie wegetatywnej i w tym momencie Twoje rośliny marihuany zaczynają produkować pąki. Czas trwania tego cyklu jest różny i zależy od tego, jakiej genetyki są Twoje rośliny.

U większości roślin z dominacją Indici oraz czystych Indic cały ten cykl trwa pomiędzy 7 a 9 tygodniami.

Czyste Sativy oraz rośliny z jej dominacją mogą jednak potrzebować nawet 10 tygodni albo i więcej, aby dojrzeć. Rośliny o dużej dominacji Sativy są znane z tego, że kwitną nawet do 16 tygodni!

Pamiętaj o tym, że rośliny pełnosezonowe zaczynają kwitnąć w momencie, gdy otrzymują mniejszą ilość godzin światła na dzień. W warunkach uprawy indoor dzieje się to wtedy, gdy zmieniasz cykl naświetlania z 18:6 na 12:12 godzin światło/ciemność na dzień. W normalnym przypadku robimy to po 1–4 tygodni wegetatywnego wzrostu.

W uprawie outdoor dzieje się to w naturalny sposób, gdy dni stają się krótsze, co następuje pod koniec lata albo w przeciągu jesieni.

Cykl kwitnienia tydzień po tygodniu

Tutaj znajdziesz podstawowy przegląd średniego cyklu kwitnienia rośliny marihuany. Nie zapominaj, że kwitnienie Twojej rośliny zależy od jej genetyki a my stworzyliśmy jedynie przybliżony podręcznik w celu przekazania Ci podstawowej wiedzy na temat tego, co możesz oczekiwać.

  • Tydzień 1: Najwcześniejsze oznaki kwitnienia wyróżniają się wolniejszym wzrostem całej rośliny
  • Tydzień 2: W tym momencie zaczniesz zauważać, że przy węzłach Twoich roślin zaczynają pojawiać się małe pąki
  • Tydzień 3: W tym stadium roślina jeszcze raz mocno strzela do góry i staje się około 25–50% większa niż była w pierwszym tygodniu
  • Tydzień 4: Po 4 tygodniach wzrost wegetacyjny większości roślin zaprzestaje. Od teraz Twoje rośliny będą się koncentrować na produkowaniu mroźnych, pysznych i pełnych mocy pąków
  • Tydzień 5: W tym stadium zauważysz bardzo szybki wzrost swoich pąków. Te pąki, które pojawiły się szybciej, będą grubsze, podczas gdy nowe pąki będą pojawiały się w nowych, dotychczas gołych miejscach rośliny.
  • Tydzień 6: Niektóre odmiany marihuany, które krótko kwitną, mogą być w tym czasie już gotowe do zbioru. Inne jednak będą jeszcze potrzebowały nieco czasu. Zauważysz, że pąki, a szczególnie kielichy, napęcznieją i ponadto poczujesz, że Twoje rośliny zaczęły ulatniać dosyć intensywny, ale dla każdego growera bardzo przyjemny zapach.
  • Tydzień 7: W 7 tygodniu większość kielichów powinna być gotowa na pęknięcie i wyprodukowanie żywicy. Jest to też moment, od którego możesz zauważyć nadchodzącą dojrzałość pąków. Niektóre, wcześniej dojrzałe pąki mogą w tym stadium posiadać już dobrze rozwinięte słupki kwiatowe.
  • Tydzień 8: Większość odmian, które kwitną średnio po 7 do 8 tygodni, przez dwa ostatnie dni tego tygodni będą znajdowały się w swoim apogeum. Słupki kwiatowe powinny mieć barwę głębokiej pomarańczy bądź czerwieni, a pąki powinny być pokryte grubą, żywiczną warstwą z trychomów. Jeśli w tym stadium pąki nie zostaną zebrane, to z każdym kolejnym dniem będą tracić na sile oraz jakości.

Wskazówka: Jeśli masz do czynienia z odmianą która ma dłuższą fazę kwitnienia, to cały przebieg będzie ten sam, z tym, że każdy krok będzie przebiegał wolniej. Tak czy tak zwracaj uwagę na swoje rośliny oraz na to, jak się rozwijają, aby móc zebrać plon dokładnie w odpowiednim na to momencie.

Zapotrzebowanie na światło podczas fazy kwitnienia

Aby wprowadzić rośliny w fazę kwitnienia i je w niej utrzymać, musisz poddać je niezmiennemu cyklowi naświetlania 12:12, czyli w dzień Twoje rośliny muszą być 12 godzin pod światłem i w nocy przez 12 godzin w całkowitej ciemności.

Aby uzyskać najlepsze wyniki używaj lampy HID o żółto czerwonym spektrum światła. Taki rodzaj lamp zagwarantuje, że Twoje rośliny otrzymają dokładnie taką ilość wysokojakościowego światła, jaką potrzebują, aby maksymalnie rozwinąć swój potencjał.

Jeśli uprawiasz marihuanę outdoor, to oczywiście będziesz miał mniejszą kontrolę nad światłem. Zadbaj jednak o to, aby Twoje rośliny znajdowały się w takim miejscy, w którym będą otrzymywały możliwie jak najwięcej światła słonecznego. Zwracaj również uwagę na to, aby były tak umiejscowione, żeby światło słoneczne równomiernie docierało do każdego zakamarka rośliny.

Zapotrzebowanie na składniki odżywcze podczas fazy kwitnienia

Cannabis do zdrowego i optymalnego wzrostu potrzebuje głównie trzech pierwiastków: azotu, potasu oraz fosforu. Podczas fazy kwitnienia musisz zadbać o to, żeby Twoje rośliny były zaopatrzone w każdy z nich, ale szczególnie na dwa ostatnie, czyli potas i fosfor. Są to kluczowe składniki odżywcze, których roślina potrzebuje, aby wyprodukować zdrowe, silne i o dużej mocy pąki.

Bądź ostrożny jeśli chodzi o nawozy z azotem po czwartym tygodniu kwitnienia. Nadmiar azotu może obniżyć siły odpornościowe rośliny, co przyciągnie różne choroby oraz szkodniki.

Powinieneś wziąć też pod uwagę ostrożne użycie nawozu z wapniem oraz magnezem, który słynie z tego, że poprawia ogólną wydajność roślin (szczególnie w fazie kwitnienia). Pamiętaj o tym, aby na 2 do 3 tygodni przed zbiorem zmniejszyć ilość podawanych odżywek. Dzięki temu ani rośliny ani medium, w którym rosną, przy zbiorze nie będą miały w sobie nadmiernych ilości składników odżywczych.

Końcowe przemyślenia

Najważniejszą częścią uprawy marihuany jest poświęcenie roślinom szczególnej uwagi. Mimo że nie potrafią one mówić, to są one świetne w dawaniu Ci znaków, czego potrzebują i jak się rozwijają. Zadbaj o to, aby się wczytać w różnego rodzaju poradniki o uprawie, jak i zapoznać się z indywidualną genetyką oraz fenotypami marihuany, z którymi masz do czynienia.

W ten sposób uzyskasz i zapewnisz sobie, że Twoje rośliny będą optymalnie rosły i się rozwijały, a Twój wysiłek zostanie wynagrodzony tłustymi i klejącymi się pąkami w dużej ilości.

Jeśli chciał byś poczytać o fazie wegetatywnej roślin konopi, czyli fazie wzrostu to zapraszamy do artykułu na ten temat: Faza Wegetatywna Rośliny Marihuany Pełno Sezonowej.


1 komentarz

jj · 11 lipca 2020 o 15:48

dzienki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.