Faza Wegetatywna Rośliny Marihuany Pełno Sezonowej

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Faza wegetatywna roślin marihuany to główna faza w ich wzroście, która zaczyna się, gdy tylko roślina wyrosła ze stadium siewki. W momencie, gdy zaczyna się faza wegetatywna, roślina jest zazwyczaj wysoka na 3-4 rzędy liści i jej łodyga ma około 5mm grubości. Jest to bardzo ważna faza wzrostu, w której roślina najwięcej swojej energii pokłada we wzrost i rozwój trzonu, gałęzi, liści oraz zdrowego systemu korzennego.

Jeśli rośliny marihuany rosną outdoor, to faza wegetatywna przypada zawsze na lato, przez co rośliny mogą pobierać więcej energii ze słońca, Rośliny wyrosną na wyższe i rozwiną jeden rząd łodyg oraz liści, jak również trzon, który w trakcie wzrostu będzie się stawał coraz grubszy. Przez to rośliny przygotowują się poza tym na to, aby w zaczynającej się na jesień fazie kwitnienia móc unieść ciężar kwitnących pąków.

Jeśli uprawiamy cannabis indoor, to ogromną zaletą jest to, że nie jesteśmy zależni od naturalnego, dziennego cyklu światła, który wpływa na fazy rozwoju rośliny marihuany. Możemy w każdej chwili rozplanować okres wegetatywny czy też kwitnienia naszych roślin poprzez użycie sztucznego źródła światła.

Przy użyciu lamp do roślin oraz utrzymaniu cyklu naświetlania 18:6, czyli 18 godzin światła w dzień i 6 godzin całkowitej ciemności w nocy, możemy tak długo dać roślinie rosnąć, aż będziemy zadowoleni z jej wielkości albo z innego powodu zdecydujemy się na wprowadzenie jej do fazy kwitnienia.

Czynimy to w prosty sposób, zmieniając cykl naświetlania na 12:12, czyli 12 godzin światła w dzień i 12 godzin całkowitej ciemności w nocy, co zasygnalizuje roślinie, że faza wegetatywna się zakończyła i nadszedł czas, aby zaczęła kwitnąć. To, co w gruncie rzeczy ma za zadanie grower, jest symulacja naturalnej zmiany pór roku. Należy pamiętać, że dotyczy to się tylko i wyłącznie odmian pełnosezonowych, nazywanych też fotoperiodycznymi.

Grower może swoje rośliny teoretycznie tak długo utrzymać swoje rośliny w fazie wegetatywnej, jak tylko chcemy. Najczęściej growerzy używają tego przy roślinach matczynych, których używają do produkcji klonów.
Niektórzy doświadczeni growerzy wprowadzają rośliny do fazy kwitnienia od razu po wykiełkowaniu i całkowicie pomijają fazę wegetatywną. Taka metoda może się przydać dla każdego, kto chce utrzymać swoje rośliny możliwie o jak najmniejszych rozmiarach, na przykład gdy grower ma dużą ilość roślin, ale bardzo mało miejsca do uprawy. Pomysł, jaki za tym się kryje jest taki, aby zwiększyć plony poprzez dużą ilość roślin. W normalnym przypadku typowa faza wegetatywna rośliny marihuany trwa od 1 do 4 tygodni.

Zapotrzebowanie na światło podczas fazy wegetatywnej

Jak już wspomnieliśmy, większość growerów w fazie wegetatywnej trzyma się ogólnie przyjętego cyklu naświetlania 18:6. Ważne jest przy tym, aby wiedzieć, że czas oraz ilość dziennego naświetlania zawsze pozostała niezmienna. W innym przypadku Twoje rośliny będą poddane stresowi, a tego należy unikać. Jeśli sterujesz światłem za pomocą timera, to raczej nie masz się czym martwić. Najgorszymi niespodziankami są niespodziewane awarie elektryczne i brak prądu.

Dla okresu wegetatywnego używa się lamp o zimnym spektrum barw, to znaczy, że światło jest bardziej barwy niebieskiej. Duże ilości niebieskości w spektrum światła wspomagają wzrost łodyg oraz liści, co udowodniono.

Jeśli będziesz wybierał oświetlenie dla uprawy marihuany, natrafisz na lampy, które nadają się do wzrostu, a inne, które mają bardziej czerwone spektrum, lepiej nadają się do kwitnienia. Jeśli chcesz kupić wyłącznie jeden rodzaj oświetlenia dla fazy wzrostu, to zwracaj uwagę na to, aby zakupić odpowiednie oświetlenie, aby zapewnić optymalny wzrost.

Zapotrzebowanie na składniki odżywcze podczas fazy wegetatywnej

Faza wegetatywna Twoich roślin marihuany jest okresem wzrostu i Twoje rośliny dla zdrowego rozwoju potrzebują maksymalną ilość azotu. Azot to niezbędny dla życia minerał, którego potrzebują Twoje rośliny, aby mogły wyprodukować na sobie wszystko, co jest zielone, jak łodygi, gałęzie oraz liście.

Zwracaj uwagę na to, aby nawozy, których kupujesz nadawały się dla fazy wegetatywnej i aby miały w sobie odpowiednią ilość azotu. Większość grow shopów prowadzi składniki odżywcze, które zostały stworzone albo specjalnie na fazę wegetatywną albo na kwitnienie. Musisz zwracać uwagę, aby zakupić te właściwe. Oczywiście nawozy możesz też kupić w zwykłym sklepie ogrodniczym. Większość growerów zawsze ma dwa rodzaje nawozów. Jedne, których używają podczas wzrostu, a drugie, których używają tylko podczas kwitnienia.

Poza tym powinieneś wiedzieć, że zapotrzebowania Twoich roślin na wodę oraz składniki odżywcze rosną, im większa i szersza jest roślina. We wczesnej fazie wegetatywnej Twoje rośliny mogą wytrzymać nawet kilka dni bez podlewania, ale to szybko może się zmienić. Dlatego powinieneś regularnie sprawdzać ziemię w doniczkach swoich roślin. Podlewaj je, gdy masz wrażenie, że ziemia jest z wierzchu sucha.

W trakcie fazy wegetatywnej Twoje rośliny rosną do góry i stają się coraz silniejsze, dzięki czemu na końcu możesz cieszyć się obfitym plonem. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele rożnych produktów, które wspomagają nasze rośliny w każdej fazie ich rozwoju, począwszy od nasionka aż po okres zbioru. To, czy z tego skorzystasz zależy tylko od Ciebie i po części od Twojego portfela.

Jeśli chciał byś się dowiedzieć wszystko o fazie kwitnienia roślin konopi, to zapraszamy do artykułu na ten temat: Faza Kwitnienia Rośliny Marihuany Pełno Sezonowej.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.