Jak Uprawiać Marihuanę w Systemie Hydroponicznym?

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Prawo na całym świcie odnośnie uprawy marihuany rozwija się w dobrym kierunku, a jej użytkownicy chcą oczywiście wypróbować na własnej skórze, czym jest uprawa marihuany. Dobry system hydroponiczny jest pomocny, aby rośliny wyrosły szybko i zdrowe, a także wspiera taki wzrost. Na system hydroponiczny składa się kilka sposobów uprawy, więc przedstawimy Ci każdy z nich i postaramy się pomóc Ci w znalezieniu tego najbardziej odpowiedniego, pasującego do Twoich potrzeb oraz sytuacji finansowej i, co najważniejsze, do Twojego doświadczenia.

Marihuana stała się już szybko rosnącym przemysłem, który osiąga ponadprzeciętny poziom. Faktem jest, że w Ameryce Północnej sprzedaż marihuany w 2016 roku wzrosła aż o 30% i przekroczyła wynik 6,7 miliardów dolarów. Ze względu na to, że ten przemysł dalej się rozwija, coraz więcej ludzi stara się samemu uprawiać marihuanę w domu. Mimo to, nie jest łatwo samemu rozpocząć tak zwany grow op. Wymaga on cierpliwości, precyzji oraz ekspertyzy.

Może to się jednak okazać bardzo lukratywnym doświadczeniem. Dzięki temu możesz poczuć się spełniony, zaoszczędzić pieniądze, a przy okazji wyhodować silniejsze, zdrowsze i wiadomego pochodzenia rośliny, niż byś kupił na ulicy. Jeśli poważnie traktujesz temat własnej hodowli marihuany, to system hydroponiczny może okazać się tutaj interesującym tematem. Dzięki niemu możesz osiągnąć większe plony, a wydatki utrzymać na jak najniższym poziomie. Ale czym dokładnie jest system hydroponiczny? I w jaki sposób możesz go użyć na swoją korzyść przy uprawie marihuany?

Co to Hydrokultura?

Hydrokultura jest praktyką uprawy roślin w wodzie bogatej o tlen oraz wzbogaconej o składniki odżywcze. Łacińska nazwa, od której wywodzi się słowo „hydroponiczny” oznacza tyle, co „pracujący w wodzie”. W związku z marihuaną hydroponiczny oznacza, że rośliny rosną w bogatym otoczeniu wody zamiast w ziemi.

System hydroponiczny oferuje marihuanie optymalne warunki dla wzrostu jej roślin. Roślina absorbuje powietrze, składniki odżywcze oraz wodę poprzez korzenie bez użycia żadnej energii. Dzięki temu może ona wyrosnąć na zdrową roślinę i doprowadzić do sukcesywnych plonów.

Dlaczego warto stosować Hydrokulturę?

System hydroponiczny może wydawać się dziwny, jeśli zwykłeś hodować rośliny w ziemi. Ale nie można temu zaprzeczyć, że systemy hydroponiczne są w stanie osiągnąć niesamowite rezultaty, szczególnie jeśli chodzi o marihuanę. Woda stanowi około 80 do 90 procent całej wagi rośliny. Pozostałe komponenty rośliny to mieszanka z azotu, tlenu oraz węgla, który pozyskują z powietrza oraz wody.

System hydroponiczny z łatwością pozwala roślinie na wchłanianie związków bez ograniczania ich przez takie komponenty jak parowanie wody. W rezultacie w systemie hydroponicznym rośliny mogą być zbierane o 30 do 50 procent szybciej niż te, które rosną w wodzie. Możesz więc swój plon w danym czasie nawet podwoić, jeśli przeniesiesz się na hydrokulturę.

Uprawa Hydroponiczna

Hydrokultura jest pomocna nie tylko dla roślin marihuany, ale również dla samego growera. Po pierwsze sprawia ona, że cały grow op staje się o wiele prostszy. Porównując z uprawą pod gołym niebem, nie musisz się tutaj martwić o warunki środowiskowe, jeśli hodujesz indoor. Oznacza to, że nie musisz wydłubywać chwastów czy pryskać roślin pestycydami. Poza tym nie musisz martwić się o optymalne warunki wzrostu, jak złej jakości ziemia czy zła pogoda.

Twój system hydroponiczny może Ci oprócz tego pomóc w zaoszczędzeniu sporej kwoty pieniędzy. Wbrew pozorom systemy hydroponiczne zużywają o wiele mniej wody niż inne metody uprawy. Jest to zależne od tego, że Twoje rośliny spożywają tylko małą ilość wody, którą potrzebują. Roślina zachowuje sobie resztę wody na późniejszy użytek. Środowisko wzrostu przy uprawie indoor redukuje poza tym wyparowywanie wody i zapobiega uciekania wody. Dodatkowo, aby zredukować użycie wody, redukuje się potrzebne do uprawy miejsce. Rośliny możesz umieścić na ograniczonej powierzchni, bez dużej ilości przestrzeni do wzrostu. Nie ma to złego wpływu na wyniki wzrostu, a pozwala roślinom rozwinąć cały swój potencjał. Rośliny nie mają wystarczająco miejsca, aby kompletnie rozprzestrzenić swoje korzenie, przez co możesz uprawiać więcej roślin bez użycia dużej ilości miejsca.

Hydrokultura i składniki odżywcze

Jeśli uprawa marihuany w systemie hydroponicznym jest dobrą opcją, to dlaczego mimo to wiele ludzi hoduje swoje rośliny w systemie konwencjonalnym, czyli w ziemi?

Istnieje kilka zalet, ale jednym z ważniejszych powodów jest podłoże. Odżywione podłoże poddaje roślinę marihuany tym elementom, których ona potrzebuje do rozwoju. Mogą to być takie elementy jak azot, potas, magnez czy siarka. Ziemia może poza tym zawierać mniejsze cząsteczki, jak cynk, miedź czy bor, co wspomaga wzrost roślin.

W jaki sposób system hydroponiczny może dostarczyć roślinom wszystkich tych odżywek? Odpowiedź tkwi, dosłownie, w wodzie, która dostarcza roślinie tlen, azot oraz węgiel. Jeśli używamy roztworu wysokonasyconego, to możesz sam swojej roślinie dostarczyć również pozostałych elementów, których potrzebuje do tego, aby rosnąć.

Roztwór z odżywkami powinien zawierać takie elementy, jak potas, magnez oraz siarkę, ale powinieneś je dopasować również podczas wzrostu rośliny. Przykładowo roślina marihuany w trakcie kwitnienia potrzebuje większe ilości fosforu. Poza tym poziom składników odżywczych trzeba dopasować do temperatury. Dodaj więcej azotu, gdy temperatura w growroomie będzie niższa niż 27°C.

Może to brzmieć nieco skomplikowanie, ale właściwie regulacja dodawania składników odżywczych jest dosyć prosta. Roztwory z odżywkami zawierają różne poziomy azotu, fosforu oraz potasu. Roztwór o proporcjach 15-15-15 zawiera po 15% wszystkich tych cząsteczek, podczas gdy roztwór 20-15-15 zawiera 20% azotu, 15% fosforu oraz 15% potasu. Zrozumienie etykiet takich roztworów pomoże ci w dopasowaniu poziomu składników odżywczych do Twoich roślin od samego początku ich wzrostu.

Dodawanie składników odżywczych

Roztwory z odżywkami na początku wzrostu rośliny są proste w użyciu. Wystarczy dodawać je do wody zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się na ich opakowaniu. Większość growerów stosujących system hydroponiczny sami wykonują swój setup z pompą żywieniową oraz czasomierzem. Roztwór odżywczy powinien potrzebować około 15-20 minut na dotarcie do korzeni rośliny. Pompa sama się wyłącza, gdy tak się stanie.

Roztwór odżywczy należy zmieniać co 2 tygodnie, aby uzyskać maksymalny wzrost. Po 2 tygodniach powinieneś wylać całą mieszankę i porządnie wyczyścić sprzęt. Gdy będzie czysty, możesz dodać odstałą wodę z kranu i nowy roztwór z odżywkami. Powtarzaj tą czynność co 2 tygodnie do momentu, aż roślina będzie gotowa do zbioru.

Jedyną rzeczą, jaka wymaga Twojej uwagi, jest długość korzeni. Korzenie, które są za długie mogą zablokować wzrost rośliny, ponieważ zapobiegają, że roztwór dostaje się aż do wierzchołka rośliny. Możesz pomóc roślinie, ucinając zdezynfekowanymi nożyczkami zbyt długie korzenie. Bądź jednak ostrożny, aby ich nie skrócić za dużo.

W trakcie fazy wzrostu powinieneś zwracać też uwagę na poziom wody. Jeśli obserwujesz obniżanie się poziomu wody, to oznacza to, że Twoje rośliny są zdrowe i absorbują składniki odżywcze. Dodawaj odstałej wody z kranu tak długo, aż pojemnik z wodą będzie pełny. Kluczem do zdrowego rozwoju roślin jest Twoja cierpliwość i poświęcanie Twoim roślinom dużo uwagi.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.