Nasiona Regularne a Feminizowane – Porównanie

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Dawniej, jeśli chcieliśmy uprawiać marihuanę, to jedyną możliwością było użycie nasion regularnych, czyli pójście klasyczną drogą, którą wyznaczyła matka natura. Z jednego nasiona regularnego możemy otrzymać albo roślinę żeńską, albo męską, co dzieje się w około 80 procentach przypadków.

W prawdzie istnieją sposoby na to, aby skłonić regularne nasionko do urodzenia żeńskiej rośliny, ale nie daje to stuprocentowej pewności. Większość growerów uprawia marihuanę głównie po to, aby na końcu otrzymać pąki, które mogą spalić, czyli są zainteresowani roślinami żeńskimi. Z tego właśnie powodu stworzono nasiona feminizowane.

Jeśli uprawiasz tylko nasiona feminizowane, to możesz być pewien, że będziesz miał w swoim ogrodzie wyłącznie żeńskie rośliny. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że oszczędzasz sobie mnóstwo zbędnej pracy. Wszystkie rośliny będą żeńskie zamiast zdawać się na loterię genetyczną.

Odkąd w 1998 roku zaczął się istny szał na nasiona feminizowane, to wszyscy oszaleli na ich punkcie i seedbanki zaczęły wprowadzać coraz to nowsze odmiany nasion feminizowanych. Doszło w końcu do tego, że w dzisiejszych czasach staje się coraz trudniejsze znalezienie nasion regularnych i tylko nieliczne firmy mają jeszcze jakiekolwiek w swoim asortymencie. Europejski rynek nasion w 95 procentach klientów kupujących nasiona feminizowane.

Z takim silnym, komercyjnym fokusem na nasiona feminizowane można w łatwy sposób zapomnieć, że nasiona regularne są niezbędne do życia i tworzenia wszechstronnego genomu marihuany. Jest to niezmiernie ważne, aby seedbanki oraz growerzy przejęli odpowiedzialność i dostarczali społeczności marihuanowej regularne nasiona marihuany.

Jakie są zatem zalety w stosowaniu nasion regularnych?

Fenotypy – Istnieją growerzy, którym chodzi dokładnie o tą jedną kwestię, aby wyselekcjonować jeden, nadzwyczajny fenotyp. Uprawiając nasiona regularne masz pewność, że poznasz całą gamę cech danej odmiany. Przy tworzeniu feminizowanych nasion wybiera się pożądany fenotyp i za pomocą pyłku zdobytego z hermafrodyty zapyla się roślinę w celu stworzenia nowej generacji sadzonek. Dzięki regularnym nasionom marihuany można odkryć nietknięty fenotyp swoistej natury, który stanie się nowym gościem w Twoim ogrodzie.

Stworzenie swoich własnych odmian

Zanim nasiona feminizowane trafiły na rynek, wielu growerów starszej generacji korzystało z okazji, że hodują zarówno męskie jak i żeńskie rośliny, aby polepszyć szczególne cechy swoich odmian. Możesz zacząć z projektem w małym zakresie, ponieważ stworzenie swojej własnej odmiany jest o wiele bardziej proste niż uprawa na skalę komercyjną. Po długim czasie uprawy z wyselekcjonowanymi klonami oraz męskimi roślinami możesz stworzyć swoje własne, wyjątkowe i niepowtarzalne odmiany marihuany.

Legendarne odmiany

Niektóre z najlepszych, legendarnych odmian nigdy nie znalazły wstępu do rynku nasion feminizowanych i przez to z biegiem czasu poszły w zapomnienie. Tym samym istnieje kilka perełek sprzed roku 1990, które, w prawdzie, są dostępne, ale tylko w formie nasion feminizowanych. Opłaca się więc nieco poszperać jeśli chodzi o odmiany oraz hodowców, zanim dokonasz następnego zakupu.

Piękno życia to wybór oraz zdobycie doświadczenia w katalogowaniu każdego, pojedynczego nasionka w kategoriach cech, wzrostu całej rośliny, wzrostu liści oraz łodyg i gałęzi, zapachu, plonu, odporności na szkodniki oraz choroby, profili terpenów oraz zawartości THC oraz CBD. Dzięki temu Twoje doświadczenie w zakresie uprawy i hodowli marihuany podniesiesz o jeden poziom wyżej. Szczególnie, jeśli zaczniesz hodować swoje własne generacje hybryd.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.