Różne Systemy Hydroponiczne

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Istnieje wiele różnych rodzajów systemów hydroponicznych i każdy z nich ma swoje zalety.

1. Ebb & Flood
Czyli tłumacząc na język polski odpływ i powódź. Jest to bardzo słynny system hydroponiczny to ebb & flood, czyli odpływ i powódź. Ta popularna metoda zawiera jeden pojemnik na rozczyn ze składnikami odżywczymi. Same rośliny umieszczamy w mniejsze kielichy i pojemniki, a odżywki możemy wpompowywać za pomocą timera i pompki. Odżywki są wtedy kierowane w resztę zbiornika. Te systemy upraszczają proces wzrostu.

2. Top Feed System
Podobnymi do systemu hydroponicznego są Systemy Top Feed. Aby go stworzyć w rurze PCV należy nawiercić kilkanaście dziur, gdzie umieścimy rośliny, aby je ustabilizować. Gdy to zrobimy, przez rurę przepuszczamy składniki odżywcze, aby korzenie mogły absorbować te podstawowe elementy.

3. Nutrient Film Technique – NFT
Ta technika jest bardzo podobna do poprzedniej. Tutaj również używamy systemu Top Feed, w którym pojemnik, w którym są rośliny, jest położony nieco pod skosem i rośliny odżywiamy od góry. Jest to niczym wodospad spływający po korzeniach i odżywki spływają z powrotem do pojemnika głównego, w którym pierwotnie się znajdowały.

4. Aquaponika
Inny system hydroponiczny jest znany pod nazwą Aquaponika. Niektórzy mylą te dwa pojęcia – hydroponika i aquaponika. Aquaponika to kombinacja hydrokultury z aquakulturą, która pozwala Ci na hodowanie marihuany w akwarium. Jest to system wart wysiłku, ponieważ jest on bardzo energooszczędny i przyjazny środowisku. Mimo to można tutaj napotkać kilka przeszkód, jak utrzymanie odpowiedniego balansu składników odżywczych. Ze względu na to, że aquaponika jest trudna w kontrolowaniu, nie zaleca się jej dla osób początkujących.

5. Aeroponika
Aeroponika to system, w którym rośliny wiszą w powietrzu wewnątrz komory. Dzięki temu można je spryskiwać roztworem odżywczym i poddawać je wysokim poziomom wilgoci. Ta metoda może okazać się bardzo efektywna, ponieważ stwarza idealne warunki dla wzrostu roślin. Mimo to jest to też droga alternatywa. Zwyczajni growerzy zwykle nie mają aż takiego budżetu albo ekspertyzy, aby stworzyć takie środowisko uprawy.

Czego będziesz potrzebował?

Dobry system hydroponiczny jest pomocny dla wzrostu roślin. Pomimo tego nie jest to jedyna rzecz, jaką potrzebujesz, aby hodować zioło. Pierwszą inwestycją są oczywiście wysokiej jakości nasiona marihuany. Najpierw musisz podjąć decyzję, jaką odmianę chcesz uprawiać, jak łatwa ma być w uprawie i gdzie ją kupisz. Zawsze wybieraj znane seedbanki albo oficjalnych dystrybutorów tych marek, które od dawna istnieją na rynku, ponieważ tylko w ten sposób masz pewność, że nasiona będą wyśmienitej jakości oraz świeże. Poza tym musisz znaleźć odpowiednie miejsce do uprawy, w którym łatwo będziesz mógł kontrolować temperaturę, który będzie dobrze wietrzony i odpowiednio oświetlony.

Ponadto musisz mieć wpływ na poziom wilgotności w pomieszczeniu w trakcie uprawy. Zainwestowanie w nawilżać powietrza pomoże Ci w stymulowaniu wzrostu roślin. Mimo to powinieneś również być ostrożny, aby powietrze nie było za bardzo wilgotne. Możesz zakupić również hydrometr, aby sprawdzać poziom wilgotności powietrza.

Co najważniejsze w hydrokulturze, to oczywiście coś, w czym będziesz przetrzymywał rośliny marihuany. Wełna mineralna, czyli lekki, mineralny materiał, jest dobrą opcją, ponieważ wełna jest w stanie zatrzymywać wodę. Możesz ją kupić w małych ilościach bądź też całymi paczkami. Eksperci w dziedzinie hydrokultury używają wełnę mineralną, ponieważ pomaga ona zmaksymalizować spożywanie przez rośliny wody.

Proces wzrostu

Dobry system hydroponiczny może Ci pomóc w hodowli marihuany. Ale to Ci nic nie da, jeśli swoim roślinom nie podarujesz największej uwagi podczas całego procesu ich wzrostu. Faza wegetacyjna to ważny moment w procesie wzrostu rośliny marihuany. Następuje ona po wysianiu oraz wykiełkowaniu. W tym czasie marihuana trwale potrzebuje naświetlania, aby móc przeprowadzać proces fotosyntezy. Twoja marihuana będzie potrzebowała dużej ilości światła i preferuje cykl 18/6, czyli 18 godzin w świetle i 6 godzin w ciemności.

Musisz uważać, aby Twoje rośliny nie znajdowały się zbyt blisko źródła światła. Lampy powinny wisieć około 50 cm nad roślinami, a jeśli zobaczysz jakieś brązowe plamy na liściach, to będziesz musiał tą odległość dopasować. Jeśli rośliny wegetują, ustabilizują się i będą potrzebowały mniejszej uwagi. Po około miesiącu Twoje rośliny przejdą w fazę kwitnięcia.

Kwitnienie jest decydujące, ponieważ jest to faza, w której jest produkowane THC, czyli główny składnik psychoaktywny w marihuanie. W czasie tego okresu, który trwa z reguły 2 miesiące, Twoje rośliny będą wrażliwsze na światło. W tym czasie dziennie zapotrzebowanie w światło możesz zredukować o połowę. Nadal jednak powinieneś dostarczać roślinom roztworów z odżywkami oraz wody. Poświęć wodze w swoim systemie hydroponicznym szczególnie dużo uwagi.

Pamiętaj, aby używać wody z kranu, która odstała minimum 3 dni. Poza tym powinieneś mieć też na oku poziom pH. Spróbuj utrzymaj poziom pH wahający się pomiędzy 5,5 a 6. Całkowity proces wzrostu w systemie hydroponicznym powinien trwać pomiędzy 3-4 miesięcy.

Twój system hydroponiczny

Uprawa marihuany nie musi być skomplikowana. Dobry system hydroponiczny może pomóc w stworzeniu szybkiego i bogatego w plon wzrostu rośliny marihuany. Znajdź sobie taki system uprawy, który jest dla Ciebie najwygodniejszy i pasuje do Twojej sytuacji finansowej oraz Twojego doświadczenia w dziedzinie uprawy i hodowli tej rośliny.

Podaruj roślinom dużo uwagi w trakcie wszystkich etapów wzrostu i upewnij się, że jesteś zaopatrzony w odpowiednie narzędzia, zanim zaczniesz swoją przygodę z uprawą marihuany. Jeśli wszystko zrobisz ze szczególną starannością, to systemy hydroponiczne pomogą Ci w wyhodowaniu takiej rośliny, której pragniesz.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.