Sativa, Indica, Ruderalis, Hybrydy

Opublikowane przez Marysia Konopnicka w dniu


sklep z nasionami marihuany thc

Wszystko Na Temat Gatunków Roślin Konopi Indyjskich

Różnica między gatunkami indica i sativa jest jednym z najbardziej popularnych tematów wśród entuzjastów marihuany na całym świecie. Niemniej jednak, temat ten nie jest rozumiany przez wszystkich i wiele osób uważa, że jedyną różnicą między roślinami indica i sativa jest to, jakie mają oddziaływanie.

Konopie zostały po raz pierwszy sklasyfikowane w 1753 roku przez Carla Linnaeusa, szwedzkiego botanika, fizyka i zoologa. Aby sklasyfikować rośliny i nazwać organizmy, używał on terminów, które są używane do dziś. Obecnie eksperci wciąż dyskutują nad dokładną klasyfikacją tej rośliny.

Niektórzy twierdzą, że konopie można podzielić na trzy różne gatunki (Cannabis Indica, Cannabis Sativa i Cannabis Ruderalis). Inni sugerują, że wszystkie odmiany powinny być postrzegane jako gatunki podrzędne jednego dużego gatunku, czyli Cannabis Sativa.

Dla lepszego zrozumienia tego artykułu, zaczynamy od pierwszej teorii i zakładamy i dzielimy marihuanę na trzy różne rodzaje.

Pierwszy z nich, Cannabis Sativa, można dalej podzielić na dwa podgatunki, Cannabis Sativa i Cannabis Sativa L. Pierwszy z nich zawiera wysokie stężenie THC, psychoaktywnego składnika marihuany, podczas gdy drugi gatunek nie zawiera go wcale. Cannabis Sativa L. nazywany również konopią włóknistą jest wykorzystywany do celów przemysłowych.

Cannabis Indica, podobnie jak Cannabis Sativa, zawiera THC i inne kannabinoidy. Ostatni gatunek, Cannabis Ruderalis, jest rzadką odmianą o wyjątkowych właściwościach automatycznie kwitnących.

Różnica Pomiędzy Indica a Sativa

Cannabis Indica i Sativa są jednymi z najbardziej popularnych rodzajów konopi do produkcji marihuany i chociaż niektórzy twierdzą, że każda marihuana wygląda, smakuje i pachnie tak samo, istnieją wyraźne znaki, które odróżniają od siebie odmiany gatunków Indica i Sativa.

Oto niektóre z głównych różnic między roślinami Indica i Sativa:

1. Morfologia

Prawdopodobnie największą różnicą dla hodowców pomiędzy Cannabis Indica i Cannabis Sativa jest fenotyp roślin.

Rośliny Sativa charakteryzują się dużym, prawie drzewiastym wzrostem. Na zewnątrz mogą łatwo osiągnąć wysokość ponad 3 metrów. Nie mają tak wielu gałęzi i produkują jasnozielone, cienkie liście, a także duże kwiatostany, które rozwijają się wzdłuż gałęzi rośliny.

Rośliny Cannabis Indica, z kolei, rosną znacznie mniejsze i osiągają średnio tylko 100-200cm wysokości na zewnątrz. Ich gałęzie rosną blisko siebie, co sprawia, że wydają się bardziej krzaczaste niż rośliny sativa. Rozwijają również duże liście o ciemnozielonym zabarwieniu. Kwiaty odmian indica rosną blisko siebie, wzdłuż łodygi i gałęzi rośliny. Są one zazwyczaj mniejsze niż kwiaty sativy, ale za to bardziej gęste i cięższe.

2. Cykl Wzrostu Oraz Plon

Większość hodowców dostrzega wyraźną różnicę między cyklami wzrostu i plonami roślin sativa i indica.

Indica kwitnie zazwyczaj między 45-60 dniem, podczas którego, mimo że rośliny są mniejsze, dają większe zbiory (może to wynikać z faktu, że kwiaty indica są gęstsze i cięższe niż kwiaty sativa).

Sativy zazwyczaj kwitną w ciągu 60-90 dni od wykiełkowania nasion i zazwyczaj dają niższe plony. Niektóre odmiany mają jednak potencjał do uzyskiwania ogromnych plonów dzięki bardzo dużym roślinom.

3. Działanie

Działanie odmian marihuany gatunku indica i sativa jest zauważalnie różne.

Indici znane są z silnego działania uspokajającego i są stosowane zarówno przez użytkowników medycznych, jak i rekreacyjnych do łagodzenia bólu, zaburzeń snu i innych objawów/chorób. Ponieważ dają one silny, fizycznie relaksujący haj, wiele osób ma tendencję do spożywania odmian indica częściej wieczorem.

Z drugiej strony, odmiany Sativa mają działanie podnoszące na duchu, które wielu konsumentów wykorzystuje do zwiększenia motywacji i kreatywności, a także do poprawy nastroju.

W przeciwieństwie do odmian indica, odmiany sativa są również używane przez wielu entuzjastów marihuany w ciągu dnia lub w sytuacjach, w których chcą być produktywni i towarzyscy, a także w celu leczenia objawów depresji lub ADHD.

4. Pochodzenie

Wiele się dyskutuje na temat różnego pochodzenia geograficznego roślin gatunku indica i sativa. Niestety, istnieje bardzo mało dowodów naukowych na poparcie tej teorii. Istnieje jednak jeden całkiem poważny powód, dlaczego niemal jednoznacznie można stwierdzić, ze Cannabis Indica pochodzi z subkontynentu indyjskiego.

Gatunek ten został po raz pierwszy opisany w 1785 roku przez francuskiego biologa Jean-Baptiste Lamarcka. Lamarck badał rośliny, które zebrał w Indiach. Gatunek ten nadal dziko rośnie w regionach w Indiach i wokół nich. Obejmuje to południową granicę Himalajów. Rośnie również w zimnym klimacie i na dużych wysokościach.

Co więcej, mówi się, że Indie są miejscem, w którym narodziło się spożywanie marihuany. Roślina ta jest tam ważną częścią religii ludowej. Obecnie większość banków nasion i hodowców uznaje ten region za miejsce pochodzenia konopi.

Tymczasem Cannabis Sativa została po raz pierwszy sklasyfikowana w 1753 roku przez Carla Linnaeusa. Linneusz twierdził, że roślina pochodzi z Indii, ale w rzeczywistości pracował z konopiami (Cannabis Sativa L.) uprawianymi w Europie.

Dokładne pochodzenie Cannabis Sativa nie jest jednak zbyt dobrze zbadane. Gatunek ten rośnie w ciepłym klimacie, w pobliżu równika. Dlatego też wiele osób wskazuje na cieplejsze regiony Azji Południowo-Wschodniej (takie jak Tajlandia) jako miejsce pochodzenia tego gatunku rośliny konopi indyjskiej.

5. Znaczenie Fenotypów i Genotypów

Jak już wcześniej wspomniano, istnieje kilka uderzających różnic między roślinami Cannabis Indica i Cannabis Sativa. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko kilka podstawowych zasad i wytycznych, które nie mają zastosowania do niektórych odmian.

Jako użytkownik marihuany, prędzej czy później prawdopodobnie natkniesz się na odmianę, która jest oznaczona jako sativa, ale daje haj z przewagą indica (lub odwrotnie).

Jako hodowca, może się również zdarzyć, że zasadzisz kilka nasion odmiany indica, a później będziesz miał 1 lub 2 fenotypy sativy w swojej plantacji (lub odwrotnie).

Takie różnice i nieprawidłowości wynikają z powodu różnych fenotypów roślin konopi.

Fenotyp to wszystkie widoczne cechy organizmu. Genotyp to z kolei genetyka leżąca u podstaw odpowiedzialna za powstawanie tych cech. Chociaż wszystkie nasiona Bubba Kush, które kupiłeś, mają tę samą genetykę, mogą rozwinąć się w zupełnie inne rośliny. Niektóre z nich mogą bardziej przypominać sativę.

Różne fenotypy roślin konopi mają również różne profile chemiczne i zawierają różne stężenia terpenów i kannabinoidów, które ostatecznie nadają danej odmianie jej charakterystyczne działanie.

Krzyżówki i Hybrydy Odmian Konopi Indyjskich

Hodowcy marihuany nieustannie próbują stworzyć i ustabilizować nowe odmiany konopi o specjalnej genetyce i właściwościach. Aby to osiągnąć, krzyżują roślinę gatunku Indica z Sativą, aby stworzyć nową odmianę. Na przykład, krzyżówka może mieć krótki czas kwitnienia i wysokie plony odmiany indica, a jednocześnie rozwijać kwiaty, które dają sativowy haj.

Kiedy hodowcy decydują się na coś takiego, tworzą w zasadzie hybrydę konopi; są to odmiany, które posiadają zarówno genetykę sativy, jak i indica.

Hybrydy są niezwykle popularne, ponieważ pozwalają hodowcom tworzyć unikalne odmiany o odmiennym działaniu, wyjątkowym potencjale leczniczym lub zdolności do rozwoju w specjalnych warunkach uprawy.

Cannabis Ruderalis

Cannabis Ruderalis to gatunek konopi, który szybko stał się ulubionym gatunkiem hodowców. Po raz pierwszy został on odkryty w Rosji w latach 40. ubiegłego wieku i pochodzi z południowej Syberii. Osiąga wysokość około 60-80 cm, a do zbioru rośliny tego gatunku są gotowe po około 7 tygodniach.

Podczas gdy te odmiany często mają niską zawartość THC, mają one unikalną cechę, która odróżnia je od innych odmian konopi: właściwość automatycznego kwitnienia. Dzięki temu faza kwitnienia odmiany Ruderalis zależy od jej wieku, a nie od innego cyklu świetlnego. Jeśli ta genetyka jest obecna w odmianie hybrydowej, można ją zbierać kilka razy w roku, niezależnie od godzin naświetlenia.

Niektóre banki nasion celowo eksperymentują z odmianami ruderalis i krzyżują je z odmianami indica lub sativa, z powodzeniem tworząc silne, niezawodne i łatwe w uprawie automatycznie kwitnące hybrydy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


uprawa marihuany i konopi na seeds.com.pl
Copyright © seeds.com.pl - O uprawie, hodowli marihuany, konopi indyjskich wiemy wszystko.